Unia polsko-litewska ustanowiona w Horodle 2 października 1413 roku, zapoczątkowała historię Rzeczypospolitej. W dziejach Polski akt ten kojarzony jest przede wszystkim z wielkim sukcesem politycznym Korony Polskiej i Kościoła Rzymskiego. W dniach 27-28 września br. w Zamościu odbędą się uroczystości związane z 600. rocznicą podpisania unii polsko-litewskiej w Horodle, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W komitecie honorowym zasiadają m.in. przedstawiciele sejmu polskiego i litewskiego, a także rządu polskiego oraz świata nauki Polski i Litwy.
Pierwszy od wielu lat film fabularny o Powstaniu Warszawskim, wyreżyserowany przez Irka Dobrowolskiego – zdobywcę wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach za głośnego „Portrecistę”. Zrealizowana w nowatorski sposób, wielowątkowa i poruszająca opowieść jest hołdem złożonym młodym Polakom walczącym w Powstaniu.
Tomasz Mierzwiński, znany z ciętego języka i niesamowicie celnych komentarzy na najbardziej gorące polityczne tematy, bardzo szybko zdobył imponujące grono fanów i czytelników. Z niezwykłą pasją i prostotą pisał o polityce przedstawiając swój subiektywny obraz kraju. W swoich tekstach odkrywał marzenia i pomysły na nową naprawdę lepszą Polskę.
Czy jako naród straciliśmy już całkowicie zdrowy osąd i trzeźwość umysłu? Czy świat zwariował, czy też tylko my nie nadążamy za biegiem wydarzeń, za kombinacjami możnych, którzy dzięki pożytecznym idiotom i zwykłym płatnym zdrajcom ogrywają i okradają nas na całego, ku uciesze dyżurnych autorytetów ze studia TVN?
Książka Pawła Zuchniewicza napisana specjalnie w związku z przypadającą w tym roku 60. rocznicą uwięzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przejmująca powieść o odwadze, godności i sile wiary, przeplatana osobistymi zapiskami Prymasa i raportami ks. Skorodeckiego, towarzysza niedoli, i zarazem, jak wskazują poszlaki, TW o pseudonimie „Krystyna”.
Nie ukończyłeś jeszcze 30 roku życia, podczas wakacji masz głowę pełną ciekawych pomysłów fotograficznych i wychodzisz z założenia, że Polska – gdziekolwiek by nie pojechać - jest piękna. Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.
Już we wtorek, 3 wrzesnia 2013 r. rozpocznie się Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, które co roku przyciąga ponad 2,5 tys. Jak co roku spodziewana jest silna reprezentacja rządów z niemal wszystkich państw Europy Środkowej.
Festiwal „Jackowe Granie”, który w dniach 15-17 sierpnia br. odbędzie się w Oświęcimiu, jest organizowaną od 6 lat inicjatywą kulturalną, związaną tematycznie i czasowo ze świętem św. Jacka.
15 sierpnia w Ossowie pod Wołominem będzie można zobaczyć efektowne widowisko plenerowe - rekonstrukcję zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r. zwanej także „Cudem na Wisłą”. To niepowtarzalne wydarzenie - żywa lekcja historii i patriotycznego wychowania.
SZAŃCE KULTUR. Szkice z dziejów narodów Europy Wschodniej
30.08.2013 (piątek), godz. 18.00
Zamek Królewski w Warszawie, Arkady Kubickiego (Plac Zamkowy 4)
„Paszkwil Wyborczej” najnowsza książka Leszka Żebrowskiego
Nakładem wydawnictwa Capital 31 lipca na rynku księgarskim pojawiła się najnowsza książka historyka i publicysty Leszka Żebrowskiego. Jest to wznowienie pozycji jaka ukazała się w 1995 roku – poszerzone i uzupełnione o dokumenty i źródła do których doszedł autor w ciągu 18 lat od pierwszego wydania. Książka wydana pod patronatem miesięcznika „Sieci Historii”
Sieci Historii objęło patronat medialny nad XIX FESTIWALEM SŁOWIAN I WIKINGÓW – WOLIN 2013 (w dniach 26-28 lipca) - jedną z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczy ok. 1500 osób z 26 krajów świata.
Dziesięć książek, które każdy konserwatysta musi znać oraz cztery nie do pominięcia i jedna uzurpatorska
Miesięcznik „Sieci Historii” objął patronatem medialnym „Oblężenie Malborka” - festiwal kultury średniowiecznej organizowany przez Muzeum Zamkowe w Malborku w dniach 19-21 lipca 2013 r.
Zapowiada się gorący weekend na polach grunwaldzkich – w sobotę, 13 lipca, spotkają się tu rycerze i miłośnicy historii, by obejrzeć jedną z największych inscenizacji bitewnych w Polsce i w Europie. Miesięcznik Sieci Historii objął patronatem medialnym tegoroczne Dni Grunwaldu trwające od środy do niedzieli w dniach 10-14 lipca. Głównym organizatorem Dni Grunwaldu jest Wójt Gminy Grunwald Henryk Kacprzyk i Fundacja Grunwald.
Stowarzyszenie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie zaprasza na krakowski etap trasy autorskiej Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego, promującej książkę: „Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005″.
W dniach 21 – 22 czerwca br. odbędzie się w Kraśniku Polsko-Węgierskie Forum Gospodarcze. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są Burmistrz Miasta Kraśnik oraz władze samorządowe węgierskiego miasta partnerskiego Hajdúböszörmény.
Patronat Tygodnika Sieci nad wydaniem książki Między Unią a Rosją
Kolejna książka z serii Rozmowy o Polsce, tym razem poświęcona polskiej polityce zagranicznej. Autor wraz ze swoimi rozmówcami stara się naświetlić obraz obecnej sytuacji Polski na arenie międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu UE, Rosji oraz USA.