Od dziś każdy, kto zechce powiedzieć „dziękuję” uczestnikom walk o stolicę, może to zrobić, wysyłając jedną z ponad miliona bezpłatnych kartek dostępnych na terenie całej Polski. Umożliwia to edukacyjny projekt BohaterON, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich.
I Mistrzostwa Świata odbędą się w Żywcu w dniach 1-3 sierpnia pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.
Tadeusz Gajl jest artystą grafikiem, twórcą światowej sławy przedstawień historycznych herbów szlachty polskiej. Jest projektantem między innymi herbów: województwa podlaskiego, Białegostoku, powiatów sokólskiego i siemiatyckiego oraz wielu gmin. Na rynku ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Latarnia, wydanie „NOWEGO HERBARZA POLSKIEGO” jego autorstwa. Najnowsza edycja jest bogatsza od poprzedniej, została uzupełniona o nowe herby oraz kilka tysięcy nazwisk rodów brakujących dotychczas w spisach.
Już 7. lipca w Ustce rozpoczną się trwające do 10. lipca Mistrzostwa Polski w Windsurfingu „Ustka na fali”. Szykuje się pełna emocji rywalizacja na wodzie i sporo atrakcji dla wszystkich tych, którzy w drugi weekend lipca odwiedzą Ustkę.
W ostatnim tygodniu maja do gdańskiego Sobieszewa zjechali się najlepsi z najlepszych - finałowa dziesiątka uczestników XI edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi. Na Wyspie Sobieszewskiej odbyła się walka o główną nagrodę w konkursie – notebook Dell Inspiron oraz tytuł Najlepszego Młodego Ekonomisty 2016.
„HISTORIA USA” Maldwyna A. Jonesa należy do niewielu monografii na temat przeszłości tego państwa, będących publikacją jednego autora. Ten brytyjski historyk, żyjący w latach 1922–2007, był wybitnym znawcą dziejów Stanów Zjednoczonych, wykładowcą historii Ameryki na University of London oraz współpracownikiem uniwersytetów Harvard, Standford i Princeton. Ta niezwykła książka ukazała się właśnie nakładem gdyńskiego Wydawnictwa Latarnia.
Kantata „Myśląc Ojczyzna” zostanie zaprezentowana w ramach Szczytu NATO w Warszawie w Roku Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski.
Na jubileusz Leszka Długosza zapraszamy w niedzielę, 19 czerwca 2016 roku o godzinie 20.00 do Pałacu Krzysztofory przy ul. Szczepańskiej 2 w Krakowie.
W czerwcu ukaże się kolejna niezwykle ciekawa propozycja przygotowana przez wydawnictwo Latarnia. To powieść żołnierza wojny polsko-bolszewickiej w 1020 roku - Stanisława Rembka, pt. „W polu”. Warto sięgnąć po tę książkę przynajmniej z kilku powodów, o których poniżej.
„Z rodziną najlepiej” – pod takim hasłem w niedzielę ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia. Obrońcy życia chcą zwrócić uwagę na wartość ciepła rodzinnego, na które zasługuje każdy człowiek. Specjalne pozdrowienie dla uczestników i organizatorów przekazał Papież Franciszek.
Już po raz XVI Teatr Polskiego Radia i Teatr Telewizji Polskiej zapraszają na Festiwal Dwa Teatry do Sopotu w dniach 23-25 maja.
Konferencja naukowa "Pół wieku Milenium. Religijne, polityczne i społeczne aspekty obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski (1956-1966/1967)" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbędzie się 12 i 13 maja w Warszawie w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25.
3 maja o godzinie 18.55 w TVP 2 wyemitowany zostanie niezwykły koncert poświęcony twórczości jednego z najoryginalniejszych artystów ostatniego półwiecza, Jana Krzysztofa Kelusa.
Teatr Narodowy w Warszawie, Scena przy Wierzbowej zaprasza 19 kwietnia 2016 r. na widowisko „Piosenki ze starej pasieki” z utworami Jana Krzysztofa Kelusa.
13 kwietnia o godzinie 19.30 w klubie Palladium w Warszawie odbędzie się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego „Istnieje gdzieś terra felix...”. W ten sposób Stowarzyszenie „Młodzi dla Polski” chce uczcić 12. rocznicę jego śmierci. Będzie to hołd, jaki młode pokolenie chce złożyć ,,Bardowi Solidarności”.
Teatr Nie Teraz (TNT) - jedna z najdłużej działających scen teatru poszukującego w Polsce zaprezentuje warszawskim widzom „Lekcję” Ionesco w Galerii Porczyńskich przy Placu Bankowym 1. Premiera 9 kwietnia o godzinie 18:00 i 21:00.
Jak wychować dziecko do budowania życia na wartościach? Jak sprawić, by zdołało oprzeć się współczesnym niszczącym prądom? Co robić, by aktywnie i skutecznie włączać się w proces wychowania młodego pokolenia? Te pytania stawia wielu rodziców. Okazja do znalezienia odpowiedzi już 31 marca podczas III Kongresu Życia i Rodziny w Warszawie.
KineDok to międzynarodowa inicjatywa, która ma przybliżać widzom kino dokumentalne. Łączy trzy funkcje: międzynarodowej społeczności nowego rodzaju, unikalnego klubu filmowego i alternatywnej platformy dystrybucyjnej skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. KineDok działa od 2015 roku, skupia sześć krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię i Chorwację, Polskę oraz jeden kraj skandynawski - Norwegię.