Dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbędzie się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
10 maja 2017 r., o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie Pani Krystyny Grzybowskiej. Spotkanie poprowadzi Michał Karnowski. Organizatorem spotkania jest Wydawnictwo Replika.
W nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku na placówkę odbiorczą Imbryk w miejscowości Kołaków (gmina Dąbrówka, powiat wołomiński) zrzucono czterech cichociemnych. Zrzut odbierali miejscowi żołnierze Armii Krajowej. Akcja nosiła kryptonim Weller2. W sobotę 29 kwietnia odbędą się obchody 73. rocznicy tego wydarzenia. Honorowy patronat nad uroczystościami objął Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
W kwietniu, w związku z 77. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w kilkunastu miastach Polski (m.in. Warszawie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Rzeszowie, Poznaniu, Olsztynie, Bydgoszczy, Łodzi i Gdańsku) Instytut Pamięci Narodowej organizuje 8. przegląd filmowy Echa Katynia. W jego ramach pokazane zostaną filmy dotyczące Zbrodni Katyńskiej i innych represji komunistycznych.
„Pod prąd” - zbiór felietonów Krystyny Grzybowskiej, wydany nakładem Wydawnictwa Replika, wdowy po Macieju Rybińskim, polskiej dziennikarki i publicystki, kobiety o „wileńskim stylu, dowcipie, ciętych ripostach, z prawdziwie inteligencką klasą, ale także niezwykłym urokiem osobistym”, jak pisze we wstępie do książki Michał Karnowski. Felietony z lat 2015 – 2016, pisane pod prąd, ale pisane prawdziwie, bez oglądania się na polityczną poprawność wyznaczają standard szczerego patrioty i człowieka jednoznacznie uczciwego.
Już po raz dwunasty, Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizuje konkurs ekonomiczny dla gimnazjalistów. W tym roku, uczestnicy będą mogli wykazać się znajomością zagadnień związanych z ubezpieczeniami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: laptop, tablet i aparat fotograficzny.
Ekranizacja światowego bestsellera (ponad 20 milionów sprzedanych egzemplarzy), który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce.
"Chata" to poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.
Najnowszy film producenta „Życia Pi” na ekrany polskich kin trafi 10 marca.
Projektem XIV KATEDR w reżyserii i z udziałem Jerzego Zelnika to wydarzenie poetycko - muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia, oparte na medytacji „Siedem ostatnich słów Jezusa” autorstwa księdza Grzegorza Strzelczyka. Oprawę muzyczną stanowi oratorium Josepha Haydna „Siedem słów Chrystusa na krzyżu" w wykonaniu Baltic Neopolis Ensemble.
Do 31 października polscy chemicy mogą zgłaszać swoje innowacyjne odkrycia lub wynalazki w konkursie Synthos Chemical Award, w którym do wygrania jest nagroda w wysokości miliona złotych! Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę www.synthosaward.com
Premiera książki 6 lutego. Spotkanie autorskie 9 lutego godzina 18:00, Cafe Niespodzianka ul. Marszałkowska 7. Spotkanie poprowadzi Rafał Ziemkiewicz.
Historię wojenną Antka Srebrnego – harcerza z Grodna śledzimy już od dwóch lat.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie serdecznie zaprasza na konferencję naukowo-edukacyjną pt. „Sprzeczne narracje. Historia powojennej Polski”.
Film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską !
Jakie problemy spotykają polskich przedsiębiorców? Czy chrześcijańskie wartości są w stanie zmienić biznes? Czy jest możliwe uczciwe działanie i osiągnięcie sukcesu w biznesie? -między innymi o tym będą dyskutowali wybitni specjaliści z dziedziny ekonomii i prawa oraz sami przedsiębiorcy podczas Chrześcijańskiego Forum Przedsiębiorczości w dniach 9-10 grudnia 2016 roku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
II Forum Przemysłowe w Karpaczu będzie okazją do szerokiej debaty o kluczowych problemach przemysłu europejskiego. Wydarzenie to, organizowane przez Instytut Studiów Wschodnich, w swojej formie nawiązuje do Forum Energetycznego, organizowanego od 2006 roku.
Weź udział w wielkim święcie kina chrześcijańskiego.
ARKA 2016 to 12 znakomitych tytułów i 12 towarzyszących im filmów krótkometrażowych, które podbiły serca widzów na świecie. ARKA 2016 to miejsce spotkań z ich twórcami. Gośćmi festiwalu będą reżyserzy: Juan Manuelo Cotelo oraz Claude Green.
ARKA 2016 to festiwal dla ludzi wierzących i poszukujących.
Spotkanie z reżyserem Dariuszem Bugajskim będzie jedną z atrakcji pokazu filmu „Zaćma”. W ramach przygotowanego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego i Warszawską Szkołę Filmową cyklu „Obrazy Historii” film zostanie pokazany w kinie Elektronik w środę, 7 grudnia o godzinie 17.
Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na pierwszy pokaz z dyskusją z cyklu „Obrazy Historii“. Filmem otwierającym cykl jest „WOŁYŃ“w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.