Zapraszamy na Fort Bema w Warszawie, który w najbliższą sobotę i niedzielę zmieni się w pole potyczek i utarczek zbrojnych!
X Bieg Rotmistrza Pileckiego odbędzie się 10 września na Kępie Potockiej w Warszawie. Do udziału w biegu zapraszają: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz, Krzysztof Bugla i Przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz, Adam Buława.
Kuligów, gmina Dąbrówka, powiat wołomiński - miejsce, gdzie w sierpniu 1920 roku bolszewika pogonił Dywizjon Jazdy 1. Armii, znany pod groźnie brzmiącą nazwą „Huzarzy Śmierci”. Tutaj, w sobotę 9 września, w scenerii nadbużańskich łąk, będzie można obejrzeć rekonstrukcję tej brawurowej potyczki.
Z wielką radością informujemy, że w dniu 9 września 2017r. do Kościoła pw. Św. Jakuba Apostoła w Gdańsku przy ul. Łagiewniki 63 przybędą z San Giovanni Rotondo we Włoszech relikwie I. stopnia Św. Ojca Pio.
PKO Festiwal Biegowy to najwszechstronniejsza impreza dla biegaczy w Polsce. Na start zgłosiło się już ponad 10,5 tys. osób z całego kraju i zagranicy, a kolejne mogą to zrobić na miejscu, w Krynicy-Zdroju. Impreza rusza już piątek o godz. 11:00. Patronem PKO Festiwalu Biegowego jest tygodnik Sieci.
II koncert Niepodległości "Westerplatte" odbędzie się 1 września 2017 o godz. 19.00 na zadaszonej widowni obok plaży na Westerplatte (ul. mjr.H.Sucharskiego)
Siódma część „Wojennej Odysei Antka Srebrnego 1939–1945” opisuje kolejne przygody tytułowego bohatera i jego przyjaciół.
SONG OF SONGS FESTIVAL to międzynarodowy festiwal muzyki chrześcijańskiej, którego pierwsza edycja odbyła się w 1998 r. Po siedmiu latach przerwy w organizowaniu tego przedsięwzięcia to muzyczne, międzynarodowe święto muzyki chrześcijańskiej wraca do Torunia i na antenę TVP. SONG OF SONGS jest jedną największych w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacją czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy.
Z inicjatywy Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych oraz Fundacji Niepodległości, w Hrubieszowie w dniach od 14 do 16 lipca 2017 r. odbędzie się III Święto Strzelca Konnego.
Najważniejsze informacje
Czas: 23 - 25 czerwca 2017 (piątek po południu - niedziela po Eucharystii)
Miejsce: Gryżyna (Ośrodek Anapausis), parafia Bytnica, diecezja zielonogórsko-gorzowska
Organizator: Fundacja Anapausis
Patronat honorowy: Jego Eminencja ks. bp Tadeusz Lityński – ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej
Słuchowisko „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka oraz spektakl „Posprzątane” Sarah Ruhl w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej zdobyły Grand Prix 17. Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. W tym roku w konkursie wzięło udział 26 realizacji radiowych oraz 13 telewizyjnych.
W dniach 12–13 czerwca 2017 w Sejmie RP odbędzie się Finał II Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. W rozgrywkach weźmie udział osiem drużyn ze szkół z Wałbrzychu, Krakowa, Poznania, Gdańska, Białegostoku, Ostrzeszowa, Warszawy i Inowrocławia. Organizatorami zawodów są IPN oraz Kancelaria Sejmu RP. Patronat honorowy nad Turniejem objęli Marszałek Sejmu RP, Marek Kuchciński, Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski oraz Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska.
„wSieci” i „wSieci Historii” objęły patronatem projekt "Recovering Forgotten History - Przywracanie zapomnianej historii. Wyobrażenia o Europie Środkowo-Wschodniej w anglojęzycznych podręcznikach akademickich: 2006-2017".
29 maja już po raz szósty będzie obchodzony Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. W tym roku centralne obchody odbędą się w dniach 27 – 28 maja w Giżycku.
Matki Niepokornych - opowieść o kobietach, które kształtowały postawy sprzeciwu wobec komunistycznego reżimu. Projekt objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Udręczone rzeczywistością ustroju komunistycznego, konsekwentnie kształtowały żelazne charaktery swoich dzieci i przekazywały głęboką miłość do ojczyzny - tak organizatorzy opisują bohaterki wystawy i albumu, które przygotowano w ramach projektu „Matki Niepokornych”. Projekt dedykowany jest tym wszystkim matkom, których synowie i córki angażowali się w walkę z reżimem - po latach oddajemy im należny hołd i szacunek.
Już w najbliższy czwartek 25 maja o godz. 18:00 w redakcji Teologii Politycznej (Warszawa, ul. Koszykowa 24/7) odbędzie mieć miejsce premiera nowej książki Piotra Skwiecińskiego pt. „Kompleks Rosji”. Towarzyszyć jej będzie debata na temat Rosji i stosunków polsko-rosyjskich. Poza Autorem, wezmą w niej udział: Agnieszka Romaszewska-Guzy i Witold Jurasz. Dyskusję poprowadzi Filip Memches.
19 maja 2017 r. w godz. 10.00-18.00 w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Ogólnopolska Studencka Sesja Naukowa Żywoty Polaków w XX wieku organizowana przez Studencki Klub Myśli Politycznej im. Romana Dmowskiego. Gościem specjalnym sesji będzie prof. dr hab. Jan Żaryn.
Czym jest rewolucja – wiemy, ale co oznacza katolicka rewolucja i to jeszcze w biznesie? Taką kontrowersyjną nazwę ma cykl 13 bezpłatnych konferencji, zorganizowanych przez Fundację Wiara w Biznesie we współpracy z Polską Akademią Biznesu. Wielu biskupów oraz przedstawicieli władz państwowych i samorządowych obdarzyło to wydarzenie zaufaniem obejmując patronaty honorowe. Może warto zatem zobaczyć, co takiego będzie na tych wydarzeniach, że władze kościelne i państwowe obdarzyły je zaufaniem?