Ćwierć wieku z mądrą i piękną książką!
Wydawnictwo Biały Kruk, znane między innymi ze swoich licznych książek papieskich, „Roztrzaskanego Lustra” czy „Dziejów Polski”, świętuje w tym roku 25-lecie istnienia
Kolejny reżyser odważył się wyłamać z hollywoodzkich standardów politycznej poprawności i stworzył obraz o jednej z najgłośniejszych batalii sądowych w dziejach Ameryki – sprawie Roe kontra Wade.
"Na rodzinnym jedwabnym szlaku. Historia Henryka i Stanisławy Witaczków" książka autorstwa Joanny Prosińskiej-Giersz pod patronatem magazynu "wSieci Historii".
Bogato ilustrowana saga rodu Witaczków powstała na podstawie badań autorki, zasobów Archiwum Państwowego, dokumentów z prywatnych kolekcji oraz relacji żyjących świadków.
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyzna nagrody za najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2020. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie. Termin składania prac mija 20 kwietnia br.
Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl, po raz czternasty ogłasza Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku”, którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.
Do 31 maja można zgłaszać projekty do 14. edycji plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2020 organizowanego przez Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę plebiscytu www.whr.muzhp.pl.
Kongres Energetyczny DISE inkubatorem zielonej przyszłości dla polskiej gospodarki w kierunku PL climate-neutrality! Zapraszamy do Wrocławia, 7-8 października, The Bridge Wroclaw – MGallery na VI Kongres DISE.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-27 września 2020 w Gdyni. To cztery dni festiwalowych wrażeń, 5 kategorii konkursowych i ponad 100 produkcji – najwyższej klasy filmy polskie i zagraniczne o historii najnowszej. Dziać będzie się jak zawsze bardzo dużo.
Zachęcamy do poznania świata dotyku i dźwięku w niedzielę 13.09.2020 w godzinach 12.00-18.00 do Centrum Konferencyjnego w budynku Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy młodzież, studentów i dzieci z rodzicami na bezpłatne wydarzenie, podczas którego będzie można przetestować mówiący globus, mówiące szachy, mówiące komputery i wiele innych atrakcji. Pokażemy, jak osoby niewidome radzą sobie w życiu i pracy. Przyjdź i doświadcz świata osób niewidomych i słabowidzących.
Wystawę o tym tytule, upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność otworzy
dr Jarosław Szarek, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, 28 sierpnia 2020 r. o godz. 12.00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
Podczas tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju, która odbędzie się 24-25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni eksperci wezmą udział w dziesiątkach debat poruszających kluczowe zagadnienia związane z rozwojem rodzimej gospodarki. W związku z sytuacją spowodowaną epidemią Koronawirusa nie zabraknie również rozmów ściśle związanych z obecną sytuacją ekonomiczną Polski. Poruszone zostaną takie kwestie jak: dywersyfikacja produkcji krajowej, działania Spółek Skarbu Państwa w czasie kryzysu, wsparcie MŚP w sytuacjach kryzysowych, programy osłonowe oraz uniezależnienie gospodarki od produkcji zewnętrznej.
PKP CARGO – największy w Polsce przewoźnik kolejowy oraz mecenas zabytków techniki kolejnictwa – co roku zaprasza wszystkich Fanów Kolei na „Parowozjadę”. To największe na południu Polski parowozowe show, które odbywa się cyklicznie już od 2005 roku i corocznie gromadzi ok. 5 tys. uczestników. Tym razem, z powodów pandemii koronawirusa nie możemy spotkać się tłumnie w Chabówce, ale PKP CARGO przygotowało dla Miłośników Kolei tydzień wirtualnych spotkań – „Wirtualnie pod parą” ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce.
IV Kongres Ruchu „Europa Christi” odbywa się w dniach 17-19 lipca 2020 r. w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach pod hasłem: Wartości chrześcijańskie podstawą ładu międzynarodowego.
Wydarzenie „Obchody 100 - lecia I Powstania Śląskiego”, wystawa „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, a także edukacyjna strona internetowa „Powstańcy Śląscy” to Wydarzenia Historyczne Roku 2019!
Nie ma takich więzień, z których Polacy nie potrafiliby uciec. Morskie głębiny czy podniebne przestworza. Carskie twierdze, hitlerowskie kazamaty czy KL Auschwitz. Uwięzieni a niepokonani. Potrafili pokonać każdą barierę.
Muzeum Historii Polski, organizator 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje, że do 30 czerwca 2020 można głosować na wybraną przez jury finałową piętnastkę w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja i multimedia. W drugim etapie głosować mogą wszyscy – i to internauci zadecydują o ostatecznych wynikach.
Niebo jest wciąż czynne. Nieustannie działa nie tylko w życiu każdego z nas, lecz także w dziejach narodów
Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii?
Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa?
I czy pozbawieni opieki Matki Bożej obronilibyśmy dorobek naszej cywilizacji pod Lepanto?