Już po raz piąty na początku marca w dziesiątkach polskich miast wyrosną “Namioty Wyklętych”. Obozowiska przybliżą historię podziemia antykomunistycznego m.in. poprzez prelekcje, spotkania z kombatantami, wystawy czy gry dla dzieci. Ogólnopolska akcja stowarzyszenia “Studenci dla Rzeczypospolitej” wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Startuje IX. odsłona Kampanii Społecznej „Piękna, bo Zdrowa”
Weź się zbadaj! #cytologiczne
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich ogłasza 25. edycję konkursu o Nagrody SDP na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze i fotoreporterzy. Termin składania prac mija 15 lutego br. W tym roku przyznane będą nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach tematycznych.
Wiele lat z czarnych kart historii spowodowało, że tysiące Polaków trafiło poza wschodnie granice naszego kraju. Są to osoby, które przez walkę poświęcały swoje życie, młodość i rodziny w imię ojczyzny, broniły jej, by następnie niesprawiedliwie doświadczyć samotności.
Po raz siedemnasty w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej klerycy roku trzeciego będą wystawiać sztukę teatralną. W tym roku na warsztat wzięto dzieło w reżyserii i według scenariusza p. Piotra Furmana, aktora warszawskiego teatru Rampa.
Miło nam poinformować, że w dniach 30 listopada – 3 grudnia 2017 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dwudziesty szósty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Targi Książki Historycznej. Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, producenci koszulek patriotycznych, edukacyjnych książek dla dzieci.
Wszystko, co warto wiedzieć o delegowaniu pracowników.
Już 16 listopada na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się II Kongres Liderów Rzeczpospolitej- Młodzi 590, skupiający czołowe postaci polskiej polityki, biznesu i nauki. Swoją obecność zapowiedziały ważne osobistości z życia publicznego. Druga edycja Kongresu koncertować się będzie na sprawach związanych z rozwojem polskiej gospodarki.
Organizacje pozarządowe są wokół nas. W całej Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 tysięcy podmiotów działających społecznie. W inicjatywach przez nie organizowanych uczestnicy kilkadziesiąt milionów Polaków. Często są to małe, lokalne grupy, które całkowicie oddolnie dokładają swoją cegiełkę do budowy społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju. Czas spojrzeć na sektor pozarządowy z szerszej perspektywy! Czy potrafimy dostrzec rolę i znaczenie tego sektora w życiu społecznym, gospodarczym i życiu każdego z nas?
Zapraszamy już po raz siódmy na Piknik Patriotyczny do Józefowa. 12 listopada w niedzielę od godz 11-stej do 15 w ramach obchodów Święta Niepodległości będziemy gościć żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.
IV Kongres Życia i Rodziny, który odbędzie się 26 października (czwartek) w Dobrym Miejscu w Warszawie, będzie poświęcony ideologii gender, seksualizacji dzieci i młodzieży oraz tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Życia i Rodziny.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie serdecznie zaprasza na konferencję naukową „W drodze do władzy – Struktury komunistyczne realizujące politykę Rosji Sowieckiej i ZSRR wobec Polski (1917–1945)”.
W dniach 9-10 października br. w Krakowie odbędzie się III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2017, jedna z najważniejszych konferencji tego typu w Europie. Wydarzenie zgromadzi decydentów politycznych, wiodących ekspertów branży, a także globalnych liderów sektora prywatnego, inwestorów i technologiczne startupy. Celem Forum jest wypracowanie praktycznych i innowacyjnych rozwiązań wzmacniających cyberbezpieczeństwo w Unii Europejskiej oraz NATO.
Dr Jarosław Szarek – prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr hab. Sławomir Cenckiewicz – dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego oraz Jacek Pawłowicz – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zapraszają we wtorek, 26 września 2017 r. na Dzień poświęcony pamięci Anny Solidarność.
Fundacja Między Słowami otrzymała od autora, pana Kazimierza Brauna, prawa do sztuki „Mój syn, Maksymilian”, żeby wyprodukować przedstawienie w reżyserii Marcina Kwaśnego. Najbliższy spektakle odbędzie się 16 września o godz. 19:00 na scenie Teatru Oratorium przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie.
Koncerty zespołu Pink Freud i Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej oraz historia w Virtual Reality – to propozycje w ramach wydarzenia „17 września. Zerwane biografie. Bodo / Wars / Ordonówna”, które odbędzie się na skwerze Hoovera w Warszawie w 78. rocznicę agresji ZSRS na Polskę. Tego dnia Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego opublikuje na portalu ZapisyTerroru.pl pierwszych 500 pierwszych relacji obywateli polskich – ofiar i świadków sowieckiego totalitaryzmu.