Filmy "wSieci"
Redakcja "wSieci" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelników dołączając filmy dokumentalne i fabularne do części nakładów swoich gazet. Dotychczas w naszych miesięcznikach i w jednym tygodniku mogli Państwo znaleźć pięć filmów, które każdy Polak powinien chociaż raz zobaczyć na własne oczy.
Pierwszym filmem, który pojawił się w tygodniku "wSieci" był dokument "Testament". Maria Dłużewska zawarła w filmie rozmowy z dziećmi ofiar tragedii smoleńskiej: Sebastianem Putrą, Pawłem Kurtyką, Jakubem Płażyńskim, Diana Mertą, Małgorzatą Wassermann.
- Ten film to poruszające świadectwo tych, którzy po śmierci najbliższych chcą zmierzyć się z pozostawionym przez nich testamentem życia - pisał portal wpolityce.pl.
Kolejnym filmem, który pojawił się wraz z naszą gazetą był film fabularny "Generał Nil". Film dołączony został do części nakładu miesięcznika "Sieci Historii" z 16 maja. W dziele Ryszarda Bugajskiego w główną rolę wcielił się Olgierd Łukaszewicz. Film w znakomity sposób przybliża Polakom piękną postać, polskiego bohatera, patrioty, walczącego o wolną Polskę.
20 czerwca br. na rynku wraz z miesięcznikiem "wSieci Historii" pojawił się dokument "Kwatera Ł" Arkadiusza Gołębiewskiego. Poruszający film opowiada o pracy młodych, wrocławskich archeologów podczas ekshumacji szczątków bohaterów Państwa Podziemnego na tzw. Łączce w Warszawie.
- „Łączka” to symbol tej Polski, która mogła nastać po wojnie, a która nie nastała, a na jej miejsce mieliśmy dyktaturę komunistyczną, która właśnie w taki sposób z bohaterami się rozprawiała – mówił prezes IPN, dr Łukasz Kamiński.
Kolejny numer otrzymać można było wraz z filmem fabularnym „Urodziny młodego Warszawiaka”, w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich oraz opaska upamiętniająca Powstanie Warszawskie. Do części nakładu aktualnego numeru dołączony jest film Grzegorza Królikiewicza, Mit o „Szarym”.
- Oni mojego ojca trochę się bali, a właściwie czuli pewien respekt, wiedząc, że za „Szarym” stoi prawie cala Kielecczyzna - mówiła w wywiadzie dla miesięcznika "wSieci Historii" Maria Hamilton, córka gen. Antoniego Hedy „Szarego”.
Fragmenty tego wywiadu można znaleźć również na naszej stronie pod tym linkiem -> Wywiad z Marią Hamilton.
Miesięcznik „Sieci Historii” kolportowany jest w kioskach w całej Polsce w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 4,90 zł.
Dostępny także w formie e-wydania pod adresem - http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html. Cena miesięcznika z filmem DVD to 19,90 zł. Kolejnym filmem, który pojawi się wraz z naszym miesięcznikiem będzie film fabularny "Prymas – Trzy lata z tysiąca".
Tych,którzy nie zdążyli jeszcze kupić poprzednich numerów miesięcznika "W Sieci Historii" zapraszamy do odwiedzenia naszego
wSklepiku.pl!