Taśmy na Kulczyka
W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: kolejne ślady wokół afery podsłuchowej z Janem Kulczykiem w roli głównej, wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, wspomnienie rządu Jana Olszewskiego autorstwa Jana Parysa, ówczesnego ministra obrony narodowej, rozmowa
z Pawłem Golcem z Golec uOrkiestry, a także kto w tym roku pojedzie na wakacje. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 30 czerwca.
Afera podsłuchowa ma drugie dno i najpewniej jej celem wcale nie był rząd Donalda Tuska, który oberwał rykoszetem. Prosta analiza przebiegu afery podsłuchowej pokazuje, że taśmy bijące w najbogatszego Polaka Jana Kulczyka istnieją i mają moc bomby atomowej. Wojciech Surmacz na łamach tygodnika, w artykule „Operacja: Dopaść Kulczyka” analizuje ostatnie posunięcia biznesowe najbogatszego Polaka. Czy Kulczyk mógł paść ofiarą zemsty rosyjskich oligarchów Olega Deripaski
i Mosze Kantora, którzy bardzo nie lubią, gdy ktoś psuje im biznesowe przedsięwzięcia związane
z żywotnymi interesami Rosji? Dziennikarze tygodnika „wSieci” analizują też kolejne ujawnione i zapowiadane nagrania. Stanisław Janecki pisze o spodziewanej publikacji nagrań ze spotkania Elżbiety Bieńkowskiej z szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Przegłosowane wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska wyglądało na zażegnanie kryzysu związanego z treścią kompromitujących podsłuchów. Dlaczego w takim razie nie było nawet śladu entuzjazmu w ławach rządowych? Dlaczego wicepremier Elżbieta Bieńkowska była cieniem samej siebie sprzed kilku tygodni? Wiele wskazuje na to, że wicepremier Bieńkowską od kilku tygodni przygniata ciężar wiedzy na temat funkcjonowania Ministerstwa Infrastruktury w czasie przed objęciem przez nią tego resortu – pisze Stanisław Janecki.
Na temat afery podsłuchowej piszą również Piotr Zaremba, Jan Rokita, Andrzej Zybertowicz, Piotr Skwieciński, Łukasz Warzecha i Grzegorz Górny, który przypomina węgierskie taśmy prawdy, które wyprowadziły tamtejszy rząd socjalistów i lewicę do trwającego do dziś politycznego niebytu. Obraz państwa rządzonego przez PO i PSL, który wyłania się z rozmów zarejestrowanych na taśmach opisuje na podstawie cytatów z nagrań Marcin Wikło.
Jarosław Kaczyński, po raz pierwszy od wybuchu afery podsłuchowej udzielił wywiadu Jackowi i Michałowi Karnowskim. - Tusk jest jak bokser, który po potężnym uderzeniu, w piątej, szóstej rundzie, zachwiał się, został zamroczony i świat mu miga przed oczami. Sędzia zastanawia się, czy nie zacząć liczenia, ale słychać gong oznaczający koniec rundy. Nokaut jest już na horyzoncie. Ten ostatni cios padnie najpóźniej w rundzie ostatniej, dziesiątej, czyli w dniu wyborów – mówi prezes PiS, odnosząc się do wydarzeń ostatnich dni i tygodni.
W nowym wydaniu tygodnika także wspomnienie rządu Jana Olszewskiego w artykule Jana Parysa, ówczesnego ministra obrony. Autor podkreśla: „Moim zdaniem główną zasługą rządu Jana Olszewskiego była zmiana statusu Polski z kraju zależnego na kraj suwerenny” i wylicza wydarzenia, które o tym zdecydowały.
Magdalena Zdort pisze, kto w tym roku pojedzie na wakacje. - „Lato czeka. Razem z latem czeka rzeka. Razem z rzeką czeka las, a tam ciągle nie ma nas…” i być może nie będzie, bo – jak wynika z raportu GUS – połowy polskich rodzin nie stać na wakacyjny wypoczynek – podkreśla dziennikarka.
Z Pawłem Golcem z Golec uOrkiestry rozmawia Magdalena Pawlicka. - Podkreślajmy wartości, z których wyrośliśmy, bo są piękne i wyróżniają nas wśród narodów – mówi muzyk, współautor „Lornetki”, najlepszej piosenki 25-lecia wolnej Polski.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 30 czerwca, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html