Zrobię porządek w TVP! Nowy numer "wSieci"
Prezes Jacek Kurski mówi w szczerej rozmowie na łamach tygodnika „wSieci” o zwolnionych, zatrudnionych i planach polskiej telewizji na przyszłość.
W numerze ponadto: cała prawda o Bolku – temat paniki w salonie III RP, którego bohaterem wciąż jest Lech Wałęsa kontynuują dziennikarze tygodnika, pożegnanie z togą - czy to już koniec Wojciecha Łączewskiego jako sędziego? - zastanawiają się Marek Pyza i Marcin Wikło, a Jan Rokita ocenia sposób prowadzenia polityki przez Davida Camerona. Z tygodnikiem ponadto aż 36-stronnicowy dodatek specjalny na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Powrót Niezłomnych”.
Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży od 29 lutego.
Tematem tygodnia nowego wydania „wSieci” jest wywiad Jacka i Michała Karnowskich z Jackiem Kurskim, prezesem Telewizji Polskiej SA. Pierwsza pańska myśl po wejściu do tego gmachu, do tego gabinetu? – pytają Karnowscy. - Wiedziałem, czego chcę. Pierwszym celem było przejęcie kontroli nad spółką. Po to, by nie dopuścić do prowokacji ani prób wywołania chaosu. Chciałem, by zmiana przebiegała poważnie, godnie. To się udało – podkreśla prezes Kurski.
Nowy numer „wSieci” kontynuuje temat teczek znalezionych w domu Kiszczaków. Kogo zniszczy szafa Kiszczaka – zastanawiają się dziennikarze. Bronisław Wildstein pisze m.in. o zaangażowaniu przedstawicieli PO w obronę byłego prezydenta. - Liderzy Platformy Obywatelskiej nie tylko wciągnęli Lecha Wałęsę na piedestał, lecz jeszcze w jego obronie złamali reguły demokratyczne, elementarne zasady wolności słowa i nauki. Krzysztof Feusette natomiast ocenia: - Reakcja mainstreamu na sprawę Wałęsy przybliża Polakom poglądy scalające nasz polityczno-medialny salon. A więc, po pierwsze: prawda jest przereklamowana…
Z kolei Marek Pyza i Marcin Wikło analizują udostępnione przez IPN dokumenty i zastanawiają się - Czy szef peerelowskiej bezpieki wtedy kłamał, czy zawartość jego szafy była przed laty jeszcze bogatsza? To, co się zachowało, i tak wystarczyło, by wywołać niemałą panikę w salonie III RP, którego bohaterem wciąż jest Lech Wałęsa. Wątek „szafy Kiszczaka” kontynuuje Piotr Zaremba rozmawiając z dr. Łukaszem Kamińskim, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej.
Nad przyszłością sędziego Wojciecha Łączewskiego zastanawiają się Marek Pyza i Marcin Wikło. – Z twitterowego skandalu niezwykle trudno będzie mu się wyplątać. Najprawdopodobniej czeka go postępowanie dyscyplinarne. A to jeszcze nie wszystko. Wraca też opisana przez „wSieci” sprawa ujawnienia przez sędziego tajnych informacji. Grożą mu za to prokuratorskie zarzuty – przypominają dziennikarze.
Jan Rokitaz kolei podsumowuje osiągnięcia Davida Camerona podczas szczytu brukselskiego. - David Cameron prowadzi politykę w sposób, w jaki w dzisiejszej Europie nikt w zasadzie nie odważyłby się jej prowadzić. Przypomina ona pod pewnym względem styl średniowiecznych monarchów brytyjskich – ocenia publicysta.
Wraz z nowym wydaniem tygodnika Czytelnicy otrzymają również obszerny dodatek w całości poświęcony Żołnierzom Wyklętym. W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca, kiedy oddajemy część Niezłomnym Bohaterom, redakcja „wSieci” przypomina sylwetki bohaterów, wstrząsające fakty, a także pokazuje współczesny odbiór działań Wyklętych.W dodatku znajdziemy również wywiady przeprowadzone przez Marcina Fijołka z założycielami i właścicielami popularnej marki Red Is Bed promującej wartości patriotyczne.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 29 lutegobr., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.