WYWIAD Z ANNĄ POPEK
W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Anna Popek – znana dziennikarka i prezenterka w rozmowie z Dorotą Łosiewicz mówi o roli kobiety we współczesnym świecie, oraz dlaczego w ostatnim czasie obserwujemy degradację znaczenia rodziny w życiu Polaków.
„Nakręcono nas. Robiono to przez ostatnie 20 lat. Wmawiano nam, m.in. przez kolorowe czasopisma, że nasza wartość zależy od tego, jak wyglądamy. Wmawiano, że musimy chodzić na masaże, robić liftingi, stosować drogie kremy, bo bez tego będziemy bezwartościowe. To jest związane z przepływem kapitału, z potężnym biznesem kosmetycznym i farmaceutycznym. Poza tym sytuacja na rynku wygląda dziś tak, że przeciętna polska rodzina nie utrzyma się z jednej pensji. Daliśmy się wkręcić w szał kredytów, koszty życia są bardzo wysokie. Z drugiej jednak strony trafiło na ambitne kobiety, które chciały wyjść z cienia mężczyzn. Często jesteśmy mądrzejsze, lepiej wykształcone, lepiej zorganizowane od panów” - mówi prezenterka.
W wywiadzie znana prezenterka podkreśla też znaczenie rodzinnej więzi, która szczególnie w obliczu tragedii pomaga przeżyć trudności. „Ludzie szukają wielkich celów, a zaniedbują te najważniejsze. Jest takie mądre powiedzenie arabskie: „Jeśli nie możesz być gwiazdą na niebie, bądź lampą we własnym domu”” – mówi Anna Popek.
Anna Popek tłumaczy również, dlaczego w ostatnim czasie nasilił się atak na wartości rodzinne. „To świadome rozbijanie więzów rodzinnych, bo gdy człowiek nie otrzymuje porcji wsparcia i siły płynącej z rodziny, staje się słaby, podatny na wpływy, ideologię, bezmyślną konsumpcję. Łatwiej manipulować ludźmi samotnymi, ponieważ oni mają wielką potrzebę bycia akceptowanymi. Człowiek odczuwa potrzebę przynależności. Jeśli nie będzie miał rodziny, to chętniej przyłączy się do partii, do sekty itd. Kapitalizm tak nas nakręcił, że tracimy rozsądek, przestajemy dbać o zdrowie, a nawet o przedłużenie gatunku” twierdzi rozmówczyni.
Całość wywiadu z Anną Popek w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 24 lutego br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.