"wSieci Historii" - polecamy!
Sprawdź, co w najnowszym numerze!
W nowym wydaniu miesięcznika „wSieci Historii”
- Wynalazki z mrocznej epoki zaborów przypomina Wojciech Lada, Sebastian Ligarski sprawdza ile kosztowały wybory do parlamentów i samorządów w PRL, a Przemysław Waingertner pisze o związkach pomiędzy komunizmem, ruchem komunistycznym a Żydami. W numerze ponadto: Maciej Maciejowski pisze o kunszcie wojennym hetmana Jana Karola Chodkiewicza oraz jednym z największych osiągnięć militarnych husarii, a Grzegorz Grabski przypomina wydarzenia z 1920 roku.
Najnowszy numer miesięcznika „wSieci Historii” w sprzedaży od 24 września br. także w formie e-wydania dostępnego na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android w bezpłatnej aplikacji wSieci.
W ramach cyklu prezentującego wielkich Polaków, Wojciech Lada przedstawia twórców z mrocznej, a zarazem bardzo twórczej, epoki zaborów. – Telewizja, film dźwiękowy, fotografia barwna, nawet audiobooki – dziś trudno wyobrazić sobie bez tego świat. Tymczasem wszystkie te wynalazki stworzyli Polacy w mrocznej , ale bardzo twórczej epoce zaborów.
Ile kosztowały wybory w PRL – sprawdza Sebastian Ligarski. – Finanse wyborcze zawsze budzą zainteresowanie. Dziś wiemy, ile kosztują wybory do parlamentu czy samorządów. W PRL tej wiedzy nie było – zauważa autor.
Przemysław Waingertner pisze z kolei o tzw. „Żydokomunie” – choć jak sam zauważa – pisanie zawodowego historyka o związkach pomiędzy komunizmem, ruchem komunistycznym a Żydami do złudzenia przypomina próbę samobójczą.
Zwycięstwo pod Kircholmem z 27 września 1605 r. przypomina Maciej Maciejowski. – Położony na południowy wschód od Rygi Kircholm (obecnie Salaspis na Łotwie) jest symbolem wielkiego kunsztu wojennego hetmana Jana Karola Chodkiewicza oraz jednym z największych osiągnięć militarnych husarii.
W numerze ponadto Grzegorz Grabski pisze o konflikcie polsko-rosyjskim i ataku z roku 1920. Podaje, że w 1920 roku wróg zaatakował ze wschodu, zachód zaś solidarnie odmawiał nam pomocy, stawiając nas pod ścianą i dyktując nam drakońskie warunki.
Miesięcznik „wSieci Historii” to najchętniej kupowany magazyn historyczny w Polsce, kolportowany jest w kioskach w całym kraju w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 7,90 zł. Dostępny jest także w formie e-wydania - szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html.