„wSieci Historii” – nowy numer miesięcznika historii zwycięskiej
Już 26 września ukaże się najnowsze wydanie miesięcznika „wSieci Historii”. W numerze między innymi o zwycięskiej bitwie Jana III Sobieskiego, która uratowała chrześcijańskie oblicze Europy, morderczej technice walki szablą opracowanej przez Polaków i spopularyzowanej na całym świecie oraz przyczynach i okolicznościach uwięzienia przez komunistów kardynała Stefana Wyszyńskiego.
- Jesteśmy narodem, który musi fascynować, bo umiłował wolność i suwerenność. I odnajdywał te wartości z pokolenia na pokolenie dzięki sile jednostek prawdziwie wolnych i suwerennych – pisze we wstępniaku redaktor naczelny „wSieci Historii”, Jan Żaryn.
W temacie miesiąca w materiale „Zamknąć Prymasa” Janusz Kotański pisze: „Kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski, już od kilku miesięcy podejrzewał, że zostanie aresztowany. Dokładnie od 8 maja 1953 roku, gdy ośmielił się powiedzieć komunistycznej władzy: nie możemy!”.
Natomiast Radosław Sikora przypomina rok 1683 i zwycięską bitwę Jana III Sobieskiego, która uratowała chrześcijańskie oblicze Europy: „Bitwa pod Wiedniem 1683 roku była przełomowym wydarzeniem w dziejach chrześcijańskiej Europy. Wkrótce po niej ruszyła akcja propagandowa mająca na celu udowodnienie wyjątkowego wkładu poszczególnych koalicjantów we wspólne zwycięstwo”.
Z kolei o walorach polskiej sztuki walki pisze Andrzej Rafał Potocki w materiale „Polska krzyżowa”, wyjaśniając: „Polska krzyżowa to potoczna nazwa morderczej sztuki walki, która robiła furorę na polach bitew Europy i świata dopóki nie zastąpiła jej broń palna”.
Kulturowo-tożsamościową rolę popularnego serialu „Czas honoru” analizuje Ewa Hoffmann-Piotrowska. – Już nie rozważania o samym filmie, ale o tym, co uruchomił on w świadomości wielu odbiorców, wydają się godne zastanowienia – pisze autorka.
Wśród autorów nowego numeru miesięcznika znajdują się również m.in. Grzegorz Górny, Piotr Zaremba, Andrzej Wroński, Paweł Skibiński, Stanisław Żaryn.
Miesięcznik „Sieci Historii” kolportowany jest w kioskach w całej Polsce w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 5,95 zł. Dostępny jest także w formie e-wydania pod adresem - http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html.
Do części nakładu dołączony jest książka i film „Prymas. Trzy lata z tysiąclecia”. Cena miesięcznika z książką i filmem DVD to 19,90 zł.