wSieci: Dlaczego polują na Biereckiego?
"Nie bałem się występować w obronie Polaków, którzy są przez banki i lichwiarzy bezwzględnie łupieni. (...) Nadszedł więc kontratak. Kontratak, którego się zresztą od dawna spodziewałem."
Zemsta układu – kiedyś niszczyli Romana Kluskę, teraz celują w Grzegorza Biereckiego – Wojciech Surmacz opisując atak na SKOK-i udowadnia, że władza nie znosi alternatywnych systemów i konsekwentnie dąży do zniszczenia spółdzielczych kas i ich twórcy, senatora Grzegorza Biereckiego. Na łamach tygodnika „wSieci” senator Bierecki w rozmowie z Andrzejem Rafałem Potockim podkreśla – jako jeden z nielicznych mówiłem prawdę o polskim systemie bankowym, jego patologiach, gigantycznych nadużyciach. Nie bałem się występować w obronie Polaków.
W numerze ponadto - wstrząsający reportaż z Ukrainy, bracia Karnowscy rozmawiają z Antonim Macierewiczem, wojenne scenariusze – czyli jak może wyglądać atak na Ukrainę według amerykańskich analityków, a także dodatek specjalny Pomagaj z głową.
Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 16 marca.
Tematem tygodnia jest atak na SKOK-i.
Władza nie znosi alternatywnych systemów. Dlatego PO rękami Andrzeja Jakubiaka, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stara się za wszelką cenę doprowadzić do publicznej egzekucji senatora Grzegorza Biereckiego
-- pisze Wojciech Surmacz. Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” zauważa, że nagonka na Biereckiego zaczyna przypominać systemowe niszczenie człowieka, które dobrze znamy z dramatycznej historii Romana Kluski.
Tygodnik „wSieci” jako pierwszy publikuje rozmowę z senatorem Grzegorzem Biereckim po medialnych atakach na niego. Z twórcą i założycielem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce rozmawia Andrzej Rafał Potocki.
Nie bałem się występować w obronie Polaków, którzy są przez banki i lichwiarzy bezwzględnie łupieni. Mówiłem wprost o niewyobrażalnych wręcz pieniądzach wyciąganych z naszych kieszeni i transferowanych za granicę. To realny problem, realne afery i realne interesy, które najwidoczniej naruszyłem. Nadszedł więc kontratak. Kontratak, którego się zresztą od dawna spodziewałem
-- podkreśla w wywiadzie Grzegorz Bierecki.
Jesteśmy w miasteczku Szczastie, kilkanaście kilometrów od zajętego przez separatystów Ługańska. Szczastie znaczy szczęście. — To brzmi jak zły dowcip — powiedział poprzedniego wieczoru prowadzący auto Ukrainiec, pseudonim „Huzar”, gdy wjeżdżaliśmy do tego, co pozostało z miasteczka
-- Piotr Skwieciński czytelnikom „wSieci” przedstawia reportaż z podróży po Zonie ATO, czyli strefie operacji antyterrorystycznej, jak Ukraińcy nazywają obszar działań wojennych.
Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z rozmawiają z Antonim Macierewiczem, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, który ocenia:
Potwierdza się diagnoza sformułowana już w 2008 r. przez Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Za tę trafną diagnozę atakowano nas bardzo brutalnie.
Tygodnik publikuje też oryginalny amerykański dokument - Przewidywane działania wojsk rosyjskich w okresie marzec–maj 2015 r. – czyli jak może wyglądać atak na Ukrainę według amerykańskich analityków.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 16 marca, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.