wSieci: CBA, taśmy i gra o miliardy – drugie dno afery podsłuchowej!
Czy szef CBA zainwestował pieniądze w spółkę zależną od biznesmena zamieszanego w podsłuchy?
Nowe wydanie tygodnika „wSieci”
W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: CBA, taśmy i gra o miliardy – ujawniamy drugie dno afery podsłuchowej, recenzja filmu „Miasto 44”, rozmowa z prezesem Fundacji „Łączka” Tadeuszem Płużańskim, Legiony Piłsudskiego i pamiętna data 6 sierpnia 1914 r., ekonomiczne prognozy Janusza Szewczaka, a także gratis 64-stronicowy dodatek „Resortowe dzieci”. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 4 sierpnia.
- Co może łączyć odwołanego ministra skarbu państwa ze zdymisjonowaną szefową koncernu naftowo-gazowego, biznesmenem podejrzewanym przez prokuraturę o zlecenie podsłuchiwania polityków i właścicielem lokalu, w którym urządzono nielegalne studio nagrań? Czy to możliwe, by szef CBA przypadkiem zainwestował swoje pieniądze w spółkę zależną od biznesmena zamieszanego w podsłuchy? – drugie dno afery podsłuchowej w materiale Andrzeja Rafała Potockiego.
- Piotr Zaremba pisze o filmie „Miasto 44”. - Dawno nie oglądałem filmu z tak mieszanymi uczuciami. (…) Ale może to wizja bliższa wrażliwości młodych Polaków? – zastanawia się publicysta. - Zacznę od tego, że to nie jest „moje” Powstanie Warszawskie. To „moje” Powstanie jest zdecydowanie bliższe dawnym czarno-białym filmom.
Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezesem Fundacji „Łączka” Tadeuszem Płużańskim. Na pytanie, o co chodziło z aresztowaniem czterech trumienek z wydobytymi przez zespół profesora Szwagrzyka szczątkami prezes Fundacji „Łączka” odpowiada: „Widziałem, jakim szokiem było dla naukowców wejście policji i „aresztowanie” trumienek. Wszyscy płakaliśmy. Nawet niezwiązani ze Szwagrzykiem archeolodzy mówią, że takie odebranie sprawy nie ma precedensu”.
Tomasz Łysiak przypomina powstanie Legionów Piłsudskiego i datę 6 sierpnia 1914 r., którą postuluje umieścić w panteonie najwspanialszych dat w polskiej historii. - Wreszcie, 6 sierpnia 1914 r. o 3.00 w nocy, wyruszyła w stronę Polski z krakowskich Oleandrów, pod dowództwem por. Kasprzyckiego, Pierwsza Kompania, zalążek polskiego wojska. Na czele sunął niewielki oddział kawaleryjski złożony z ośmiu ludzi, z których trzech – z racji braku konia – niosło siodła na własnym grzbiecie. Zaczynało się kolejne polskie powstanie – przypomina autor.
- Jeśli dojdzie do eskalacji konfrontacji na wschodzie Ukrainy, w europejskie gospodarki może uderzyć prawdziwe ekonomiczne tsunami – przestrzega ekonomista, Janusz Szewczak. I wyjaśnia: „Zestrzelenie malezyjskiego samolotu będzie mieć niewątpliwie istotny wpływ nie tylko na sytuację polityczną czy militarną na linii Zachód-Rosja, lecz również na sytuację ekonomiczną i na rynki finansowe. Świat, a zwłaszcza Unia Europejska, będzie musiał pewnie podjąć nowe, sektorowe sankcje, a więc bardziej stanowcze działania”.
W najnowszym numerze również dodatek „Resortowe dzieci” – gratis 64 strony najciekawszych fragmentów książki, która wstrząsnęła III RP. A także komentarze publicystów na temat bestsellera dziesięciolecia.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 4 sierpnia, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html