W najnowszym „wSieci”
Już od wtorku, 7 stycznia br. w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski, a w nim między innymi: ujawnione biografie w książce „Resortowe Dzieci. Media”, jak wasal się wyzwala według Jana Rokity, premier kontra rodzice, a także sylwetka papieża Franciszka oraz dodatek specjalny „Świat Tolkiena na ekranie. We władzy pierścienia”.
W najnowszym wydaniu „wSieci” Andrzej Rafał Potocki wraca do wydanej właśnie głośnej książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza, pt. „Resortowe dzieci. Media”. - Podstawową zaletą opracowania „Resortowe dzieci” jest pokazanie skali zjawiska przechwycenia mediów przez byłą nomenklaturę i jej następne generacje – pisze Andrzej Rafał Potocki i podkreśla: „poruszenie problemu obsady czołowych stanowisk w mediach tzw. głównego nurtu przez ekipę wywodzącą się z byłego resortu MSW oraz sięgającą korzeniami aż do czasów przedwojennej Komunistycznej Partii Polski (KPP) daje odpowiedź na wiele pytań”.
Jan Rokita analizuje relację Tusk-Komorowski. - Logika polityki bywa prosta jak kawałek cepa: im słabszy Tusk, tym odważniejszy Komorowski. Ich otwarta rywalizacja o wpływy jest nieuchronnie polityczną grą o zerowej sumie – pisze Jan Rokita w materiale „Wasal się wyzwala”.
- Dziś już wiadomo, że władza zrobi wiele, by utrudnić rodzicom ochronienie dzieci przed negatywnymi skutkami reformy wpychającej sześciolatki do szkół – o kulisach spotkania premiera z rodzicami i ekspertami zaangażowanymi w akcję „Ratuj Maluchy” – pisze Dorota Łosiewicz.
Grzegorz Górny pisze o franciszkomanii, medialnych pontyfikatach i „operacji Franciszek”. - Jeszcze
w styczniu 2013 r. Jorge Mario Bergoglio pozostawał człowiekiem niemal nieznanym na świecie. Gdy w marcu wybrano go na papieża, część biskupów i watykanistów przyznawała, że nigdy wcześniej o nim nie słyszała. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Facebook podsumował, że w 2013 r. najwięcej wpisów na tym globalnym portalu społecznościowym dotyczyło właśnie Franciszka, zaś tygodnik „Time” uznał go za Człowieka Roku na świecie – pisze Grzegorz Górny.
W dodatku specjalnym „Świat Tolkiena na ekranie. We władzy pierścienia”. Maciej Pawlicki pisze
o filmie „Hobbit: Pustkowie Smauga”, który właśnie wszedł do naszych kin. – Wiele jest efektownych scen w drugiej części „Hobbita” Petera Jacksona inspirowanej powieścią Tolkiena. Bo chyba tak właśnie trzeba rzec – inspirowanej. Reżyser i producenci spory kawałek drogi odeszli od literackiego pierwowzoru. Ale sceną, obrazem, który wydał się najbardziej sugestywny i najbardziej symboliczny, jest właśnie spotkanie Bilba ze śmiercionośną bestią leniwie leżakującą na górze złota – pisze Maciej Pawlicki.
Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów(oraz nowa rubryka "Angielski dla idiomów" autorstwa Pawła Korsuna), Leszka Długosza, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, Macieja Pawlickiego i Witolda Gadowskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby oraz Jana Polkowskiego. W tym wydaniu także krzyżówka historyczna z hasłem i nagrodami.
Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 7 stycznia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html