W najnowszym "wSieci Historii"
Już jutro w kioskach nowy numer miesięcznika, a w nim m.in. o tym, jak Polacy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej i dowody pamięci o Januszu Kurtyce.
Od 27 marca w sprzedaży najnowsze wydanie miesięcznika „wSieci Historii”, a w nim między innymi: o zaangażowaniu polskich salezjanów w ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej, wzruszających dowodach pamięci o dokonaniach śp. Janusza Kurtyki, historię i cierpienia narodów polskiego i żydowskiego analizuje ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie ze Stanisławem Żarynem, piszemy też o lwowskiej katedrze ormiańskiej i słynnym twórcy tamtejszych fresków – Janie Rosenie.
- Po latach niektórzy księża nawet nie uznawali za stosowne spisać relacji ze swojej pożytecznej choć niebezpiecznej pracy, ponieważ nie uważali tej działalności za coś nadzwyczajnego, a tylko spełnianie posłannictwa dobroczynnego - pisze ks. Jan Pietrzykowski o zaangażowaniu polskich salezjanów
w ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej.
O wzruszających dowodach pamięci o dokonaniach śp. Janusza Kurtyki pisze Zuzanna Kurtyka:
„Postanowiłam napisać ten artykuł, by w tak skromnej chociażby formie podziękować autorom, którzy poświęcili swe prace pamięci mojego męża. Jest wśród nich wiele osób, które znam. Wielu nie znam, Są takie, które poznałam niedawno, już po śmierci mojego męża”.
- Niemcy powinni wziąć na siebie pełną odpowiedzialność nie tylko na zagładę europejskich Żydów, ale także za radykalną zmianę żydowskiej pamięci o Polsce – ks. prof. Waldemar Chrostowski
w wywiadzie udzielonym Stanisławowi Żarynowi mówi o próbach monopolizowania przez Żydów wojennych cierpień kosztem Polaków.
O lwowskiej katedrze ormiańskiej i Janie Rosenie, słynnym twórcy tamtejszych fresków pisze Paweł Skibiński: „Każdy, kto widział polichromie Rosena z katedry ormiańskiej, np. wizjonerską scenę ścięcia św. Jana Chrzciciela musi pozostawać pod wrażeniem mistycyzmu rosenowskich fresków”.
Miesięcznik „wSieci Historii” kolportowany jest w kioskach w całej Polsce w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 5,95 zł. Dostępny jest także w formie e-wydania oraz w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków.
Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie-sieci-historii.html.