„Sieci”: Władza oszukała powodzian
Najpierw zalała ich woda, teraz propaganda i biurokracja, skąpstwo i nieudolność rządu. W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” opis dramatycznej sytuacji polskich rodzin, które ucierpiały na skutek powodzi.
Artykuły z bieżącego wydania dostępne w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.
- Gdy opadła woda, temat przygasł. Tylko nieliczne lokalne media podstawiają jeszcze mikrofony mieszkańcom, by dowiedzieć się, jak sobie radzą miesiąc po kataklizmie. A jest to moment, w którym sprawy należy pilnować, bo właśnie teraz następuje czas sprawdzenia rządu – czy obietnice zostały wypełnione, powodzianie otoczeni opieką, a wszystkie służby postawione na nogi, by usunąć skutki żywiołu. To kolejny egzamin, którego nie da się władzy zaliczyć – pisze Marek Pyza w materiale Pomoc wciąż w planach, który ukaże się w nowym wydaniu tygodnika Sieci.
Marek Pyza przypomina, że jeszcze niedawno solidarność z powodzianami deklarowali wszyscy, na czele oczywiście z rządzącymi, którzy nieustannie fotografowali się na tle walczących z wielką wodą. Dziś, kiedy potrzebna jest realna pomoc, działań rządu nie widać. Wiele wskazuje na to, że znów skończy się na medialnej szopce.
Źródła finansowania działań społecznych są potężnym problemem za rządów Donalda Tuska. Cierpią na tym Polacy.
- Minister zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała niedawno zmniejszenie liczby porodówek w szpitalach powiatowych, co w niektórych przypadkach będzie oznaczać, że rodzące matki będą musiały dojechać do placówek oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Można jedynie współczuć tym kobietom, którym tuż przed porodem przyjdzie pokonać tak długą podróż zimą i w środku nocy, zwłaszcza jeżeli mieszkają na odległej wsi – pisze Konrad Kołodziejski w artykule Polaku, lecz się czarodziejską różdżką!
- Napływające każdego dnia dramatyczne informacje nie pozostawiają złudzeń: w służbie zdrowia mamy dziś zapaść na niespotykaną od dawna skalę – zauważa Kołodziejski, a o wciąż odżywających zakusach władzy na program 800+ pisze Piotr Gursztyn.
Ciekawy wywiad z Jackiem Piekarą, autorem bestselerowych powieści fantasy, który nie boi się publicznie wyrażać swojego przywiązania do tradycyjnych wartości, przeprowadził Jakub Augustyn Maciejewski.
- Pisarze na całym świecie potrafią ostro deklarować swoje poglądy, tak jak choćby najsławniejsi – Stephen King czy J.K. Rowling. Moje obecne poglądy to w dużej mierze plon młodzieńczego antykomunizmu. Antykomunista nie może głosować na Lewicę czy Platformę, które są spadkobiercami PZPR i admiratorami zbrodniczej Służby Bezpieczeństwa – mówi twórca „cyklu inkwizytorskiego”.
Dariusz Matuszak analizuje sytuację na ostatniej prostej przez wyborami prezydenckimi w USA, a problem wojny na Ukrainie porusza Marek Budzisz.
W nowym wydaniu tygodnika Sieci także felieton Daniela Obajtka, który wprost pisze o brzemiennych w skutki decyzjach Donalda Tuska: „Zaniechał konkurencyjnych wobec Zachodu inwestycji w terminale portowe i transport rzeczny czy CPK. Pozwala na kolejne unijne rozporządzenia likwidujące w Polsce przemysł i miejsca pracy. Ogrywali go i ogrywają –pisze europoseł PiS i były prezes Orlenu.
Ponadto w tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Bronisława Wildsteina, Doroty Łosiewicz, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Arkadiusza Mularczyka, Samuela Pereiry, Andrzeja Rafała Potockiego, Ryszarda Czarneckiego, Katarzyny i Andrzeja Zybertowiczów.
Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne online w ramach subskrypcji wPolityce.pl: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.
Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce24 na 52 kanale telewizji naziemnej oraz u operatorów: Vectra - 825. Polsatbox - 196. UPC/Play 121 i 339. Netia 192. Evio 43 oraz na stronie www.wPolsce24.tv