„Sieci”: Władza inwigiluje Nawrockiego
"To, co dzieje się dziś w służbach, to prawdziwy dramat. Ludzie są zmuszani do podejmowania decyzji radykalnie wykraczających poza wszelkie normy i obowiązujące ich procedury".
Z dnia na dzień coraz bardziej widać, jak wielkie zagrożenie dla upragnionej przez Donalda Tuska monowładzy stanowi Karol Nawrocki. Obywatelski kandydat na prezydenta jest również solą w oku sił zewnętrznych, zwłaszcza ze Wschodu, dążących do osłabienia Polski – pisze Marek Pyza w okładkowym artykule nowego wydania tygodnika „Sieci”.
Artykuły z bieżącego wydania dostępne w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.
– To, co dzieje się dziś w służbach, to prawdziwy dramat. Ludzie są zmuszani do podejmowania decyzji radykalnie wykraczających poza wszelkie normy i obowiązujące ich procedury. Próbuje się im łamać kręgosłupy, niestety czasem skutecznie – mówi dziennikarzowi tygodnika źródło doskonale znające sytuację w służbach wewnętrznych.
O tym, że zlecenie na Nawrockiego zostało wydane mówi się coraz częściej. Widać to również na co dzień, kiedy problemy dotykają ludzi, którzy choćby tylko otarli się o znajomość z kandydatem na prezydenta. Problem pogłębia zagrożenie za Wschodu. Nie od dziś wiadomo, że Karol Nawrocki jest solą w oku rosyjskich władz.
Czy w służbach panuje zgoda w kwestii niszczenia Nawrockiego? Jakie ruchy mogą wykonać specsłużby, żeby zaszkodzić kandydatowi? O tym można przeczytać w niezwykle ciekawym artykule „Ścigany”.
W tygodniku „Sieci” rozmowa Macieja Walaszczyka z Antonim Liberą, pisarzem, tłumaczem i znawcą twórczości Samuela Becketta. Libera to postać nietuzinkowa, znana szerokiemu gronu miłośników literatury także z przekładów klasyków antycznych i twórczości Szekspira. - Musi pan wygrać, panie Karolu – mówi Antoni Libera.
O bieżących problemach polskiej gospodarki i prognozach na 2025 rok Maciej Wośko rozmawia z premierem Mateuszem Morawieckim. - Czy widział ktoś plan gospodarczy rządu Donalda Tuska? Prowadzą tylko wieczną walkę z PiS kosztem polskiej gospodarki i rozwoju – mówi wiceprezes PiS.
Perspektywy światowej polityki w roku 2025 analizuje Jan Rokita, zaś prognozę dla Polski przedstawia Stanisław Janecki.
Tajemnice rodziny Trumpów ujawnia Aleksandra Rybnińska. Czy na kluczowych stanowiskach administracji prezydenta elekta znajdą się ludzie związani z nim więzami rodzinnymi? – analizuje publicystka „Sieci”.
Trwa wyścig z czasem, bo maleją szanse na zwycięstwo Kijowa, a to oznacza, że przedłużanie konfliktu zwiększa ryzyko porażki. Zachód musi podjąć negocjacje z Moskwą, by zagwarantować Ukrainie przetrwanie. Ale musi się też zbroić – zauważa Marek Budzisz pisząc o możliwych scenariuszach wojny na Ukrainie.
W tygodniku także artykuły i komentarze na temat bieżących wydarzeń pióra Bronisława Wildsteina, Krzysztofa Feusette’a, Jana Pietrzaka, Daniela Obajtka, Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej, Arkadiusza Mularczyka, Samuela Pereiry, Andrzeja Rafała Potockiego, Andrzeja Zybertowicza.
Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne online w ramach subskrypcji wPolityce.pl: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.
Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce24 na 52 kanale telewizji naziemnej oraz u operatorów: Vectra - 825. Polsatbox - 196. UPC/Play 65. Netia 192. Evio 43. Inea 459 oraz na stronie www.wPolsce24.tv