Autorzy 2023 - promocja!

Aktualne wydanie

Wydanie nr 3/2025 (633)

NA POCZĄTEK

5
UE, CZYLI KORUPCJA BRONISŁAW WILDSTEIN
6
SYGNALISTA NADAJE NIEOFICJALNY PRZEGLĄD TYGODNIA
8
ROZDARCIE MINISTRA KRZYSZTOF FEUSETTE
9
KOSINIAK WALECZNY DOROTA ŁOSIEWICZ
10
ŚWIATOWE ŻYCIE REDAGUJE KONRAD KOŁODZIEJSKI
12
NIE WRÓŻY TO DOBRZE ANI PRZEMYSŁOWI, ANI ROLNIKOM, ANI DOMOWYM BUDŻETOM DANIEL OBAJTEK
13
STOP NIELEGALNEJ MIGRACJI MARTA KACZYŃSKA-ZIELIŃSKA
14
WALIZKA MARCINA DZIENISZEWSKIEGO MICHAŁ KORSUN
16
DWA PLEMIONA? JAN PIETRZAK
16
OPINIORZĄDNOŚĆ SAMUEL PEREIRA
17
TRANSAKCYJNOŚĆ W OBLICZU ŚMIERCI MILIONÓW ARKADIUSZ MULARCZYK
18
KONTROLERZY TREŚCI RYSZARD MAKOWSKI

TEMAT TYGODNIA

20
OWSIAK NA WOJNIE Z SEPSĄ KONRAD KOŁODZIEJSKI

KRAJ

24
ROK TUSKA JAN ROKITA
27
W OPARACH ABURDU PIOTR GURSZTYN
30
TEN TRZECI STANISŁAW JANECKI
34
NIESIOŁOWSKI NA RATUNEK DOROTA ŁOSIEWICZ

ŚWIAT

36
UMOWA WIDMO CZY UMOWA SEKRET? DARIUSZ MATUSZAK
39
ZGWAŁCONA WIELKA BRYTANIA MAREK BUDZISZ
42
CZEKAJĄC NA KONKLAWE GRZEGORZ GÓRNY
45
KRYM, BEZCENNY PÓŁWYSEP ROZMOWA PIOTRA SŁABKA
48
PREZYDENCJA Z DYKTY? ALEKSANDRA RYBIŃSKA
50
CZY CHORWACI PRZETRWAJĄ W CHORWACJI? GORAN ANDRIJANIĆ

OPINIE

52
NARCYSTYCZNE TRUCIZNY MACIEJ WALASZCZYK

SIECI KULTURY

55
AKTORKA NIEUSTRASZONA JOLANTA GAJDA-ZADWORNA
58
STATYSTYKA I DEMAGOGIA ROBERT TEKIELI
59
WOJNA CYWILIZACJI ROBERT TEKIELI
60
KOKTAJL KULTUROWO-POLITYCZNY MACIEJ WALASZCZYK

HISTORIA

62
JEDYNA UCIECZKA KOBIET Z PAWIAKA. STANISŁAW PŁUŻAŃSKI

POZA HORYZONTEM

65
SZUKAJĄC ŚWIĘTEGO GRAALA PIOTR OSTROWSKI

PODRÓŻE

68
MOJE SZLAKI: JUSTYNA SIENIAWSKA JOLANTA GAJDA-ZADWORNA

KUCHNIA

69
SŁODKO-SŁONY/WILCZYM OKIEM ANNA MONICKA, PRZEMYSŁAW BARSZCZ

NA KONIEC

70
UCIECZKA OD PYTAŃ WOJCIECH RESZCZYŃSKI
71
OGNIEM NA WPROST ANDRZEJ RAFAŁ POTOCKI
72
OTĘPIENIE ALEKSANDER NALASKOWSKI
73
GLORIA VICTIS, CZYLI NIESPRAWIEDLIWE PLEBISCYTY RYSZRAD CZARNECKI
74
TRZY ŚWIĄTECZNE TYGODNIKI ANDRZEJ ZYBERTOWICZ
okładka
 
 

Ministrze, podpisz pan, co trzeba i uciekaj z tej kliki

Żadne ustawki i manewry rządowej propagandy (poszły na to miliardy, choć miały na onkologię) nie przykryją oczywistego dla wszystkich prawników faktu, że po decyzji Państwowej Komisji Wyborczej minister finansów Andrzej Domański ma obowiązek niezwłocznie wypłacić należne pieniądze głównej partii opozycyjnej.

Potwierdzają to także liczni prawnicy cytowani przez media bliskie władzy. Nawet dział prawny Ministerstwa Finansów nie chce firmować tego bezprawia. Amerykanie i instytucje międzynarodowe naciskają w tej sprawie, bo wiedzą, że masowe zgarnianie do aresztów polityków opozycji oraz pozbawianie ich dostępu do pieniędzy i mediów to stare numery wszystkich dyktatorów.

W tym wszystkim nagle znalazł się minister Andrzej Domański. Człowiek dość nowy w polityce, ze świata biznesu, z wykształceniem ekonomicznym. W kampanii wyborczej też wprawdzie brał udział w zakłamanych wyprawach śladami rzekomych „pisowskich milionerów”, ale ogólnie nie jest politykiem i nim nie będzie. Nie ma w nim tego głodu, nie ma tej determinacji, gotowości do zapłacenia wysokiej ceny, koniecznych, by zakotwiczyć na dłużej. On sam też to pewnie wie.

W zamian za żądaną przez Tuskową klikę lojalność przestępczą niewiele zyska. Może natomiast bardzo dużo stracić.

Jeżeli zgodzi się na przestępcze wstrzymanie przelewów dla Prawa i Sprawiedliwości, wbrew prawu i na podstawie wpisów internetowych premiera, popełni przestępstwa urzędnicze, a także będzie winny zamachu na ład prawny i konstytucyjny państwa. Bo wedle naszej konstytucji siły polityczne rywalizują w sposób równy w wolnych wyborach. To bardzo poważna sprawa.

To są rzeczy, które nigdy się nie przedawnią. To są rzeczy, o których wolna Polska nigdy nie zapomni. Przeminie Tusk, nie będzie już śladów po wielu obecnych sporach, a państwo polskie będzie musiało ścigać Andrzeja Domańskiego, by postawić go przed sądem i innymi trybunałami. I państwo polskie to zrobi.

Dlatego zwracam się do ministra Domańskiego: najlepsze, co może pan dziś zrobić, to wykonać decyzję PKW, po czym odejść z kliki, która żąda od pana tak brudnych rzeczy. Jest jasne, że z czasem będzie się domagała kolejnych bezprawnych działań. Będzie z tego dla pana duże nieszczęście. Ma pan jeszcze szansę uciec spod tej gilotyny. Ma pan gdzie, ma pan swój dorobek, nie jest pan niewolnikiem polityki.

Ministrze Domański, podpisz pan, co trzeba i uciekaj, póki możesz, z tej kliki, która żąda od pana złamania prawa i wciąga w zamach stanu!

Michał Karnowski

W nowym „Sieci”: Czy wolno pytać pana Owsiaka?

12.01.2025

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” analiza przyczyn największego kryzysu wizerunkowego WOŚP, za który odpowiedzialny jest Jerzy Owsiak. Kiedy dziennikarze i większość Polaków oczekują wyjaśnienia wątpliwości co do intencji szefa WOŚP i jego politycznego zaangażowania czy rozliczenia uzbieranych środków, zamiast odpowiedzi dostają emocje.

Czytaj więcej

Owsiak na wojnie z sepsą

12.01.2025

Wszystkie środki zebrane dotąd podczas finałów WOŚP stanowią zaledwie 1 proc. rocznego budżetu NFZ. To nawet nie jest kropla w morzu potrzeb. Przy całej hojności darczyńców to prawie nic. Trudno się zatem dziwić, że coraz częściej pojawiają się pytania o sens działalności Owsiaka oraz o to, czemu ona właściwie służy – pisze na łamach tygodnika „Sieci” Konrad Kołodziejski.

Czytaj więcej

Krym, bezcenny półwysep

12.01.2025

Posiadanie Krymu to istotny element rosyjskiej mitologii imperialnej. Jego zajęcie jeszcze przez carską Rosję było faktycznym i symbolicznym przedarciem się Moskwy do ciepłego Morza Czarnego, dającego olbrzymie możliwości handlowe i strategiczne. W 2014 r. nad półwyspem znów zawisły rosyjskie flagi. Czy Ukraina ma szansę wrócić na Krym? – z prof. dr. hab., kmdr. por. rezerwy Krzysztofem Kubiakiem, historykiem wojskowości i politologiem, na łamach tygodnika „Sieci” rozmawia Piotr Słabek.

Czytaj więcej

Rok Tuska

12.01.2025

Nie ma wątpliwości, że 2024 r. był w polskiej polityce rokiem Donalda Tuska. Bez obawy o przesadę można powiedzieć, iż od odzyskania niepodległości w 1989 r. żaden szef rządu nie odcisnął aż tak silnego osobistego piętna na całości polskiego życia publicznego – pisze Jan Rokita na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.

Czytaj więcej
 

Zaloguj się by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła