,,Sieci”: Rocznica wyborów nie udała się władzy
W najnowszym numerze tygodnika "Sieci"
Były różne patologie, ale nikt nie doprowadził kłamstwa do takiej perfekcji, nikt nie posługiwał się nim jako metodą na tak wielką skalę, jak robi to obecna władza – mówi prof. Piotr Gliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek Komitetu Politycznego PiS, były wicepremier i minister kultury w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.
Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone w rocznicę wyborów odbiło się szerokim echem w mediach i zrobiło duże wrażenie na działaczach rządowych oraz opozycyjnych.
– Było tam wszystko, co powinno. Wyważenie argumentów, emocje, ale najważniejsze było oczywiście jasne przesłanie dotyczące Polski. Cały czas jesteśmy w przełomowym momencie, w którym decydują się losy Polski. (…), prezydent mówił, kto zdaje egzamin w najważniejszych kwestiach, a kto nie. Nazywał rzeczy wprost. W polityce to jest bardzo potrzebne, a z wielu powodów nie zawsze wybrzmiewa. (…) Bo w tej chwili największym problemem Polski jest polityka rządu Donalda Tuska, łamiąca prawo i konstytucję, kwestionująca demokratyczne procedury i instytucje państwa polskiego – mówi prof. Gliński.
Podczas wystąpienia w Sejmie posłanka Anna Maria Żukowska, wprost powiedziała, że ta rocznica nie udała się koalicji rządzącej.
– Dziś przegrywamy w wyścigu międzynarodowym, a świat nie będzie na nas czekał. Po zmianie władzy przegrywamy we wszystkich konkurencjach. Tusk nie dowiózł nawet tego, co wydawało się oczywiste. Nie dostał np. wyłączenia nakładów na zbrojenia z obostrzeń budżetowych. Nie dostał wsparcia w sferze migracji. Nie dostał nic. Za to natychmiast zniknęły pieniądze, a ściąganie podatków, o czym alarmują związkowcy z KAS, jest właściwie sabotowane – komentuje były wicepremier.
Sferą szczególnie bliską prof. Glińskiemu jest kultura. Jak zmieniła się ona w ciągu minionego roku? Były minister kultury wskazuje:
– Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej prof. Jana Żaryna oddano Adamowi Leszczyńskiemu, do Muzeum Historii Polski za Roberta Kostrę wprowadzono Marcina Napiórkowskiego. Zamiast fachowców, praktyków z dorobkiem wprowadza się w istocie ideologów, bez doświadczenia w prowadzeniu dużych instytucji. Mam wrażenie, że ich zadaniem jest zniszczenie, a w każdym razie całkowite osłabienie i sparaliżowanie tych placówek. Władza robi to wszystko, choć politycznie te działania okażą się dla niej kosztowne ekonomicznie oraz politycznie.
Czy zniszczono już wszystko, co zbudowały rządy Zjednoczonej Prawicy? Czy w historii III RP ktoś bardziej okłamał Polaków niż obecna władza? Kto będzie kandydatem PiS w zbliżających się wyborach prezydenckich?
Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne online w ramach subskrypcji wPolityce.pl: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.
Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce24 na 52 kanale telewizji naziemnej oraz u operatorów: Vectra - 825. Polsatbox - 196. UPC/Play 121 i 339. Netia 192. Evio 43 oraz na stronie www.wPolsce24.tv