Archiwum
Wydanie nr 38/2020 (407)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
20KRAJ
27BIAŁORUŚ
44OPINIE
50SIECI KULTURY
53HISTORIA
60GOSPODARKA
66KUCHNIA
80NA KONIEC
82Lewica w pseudokatolickiej folii
Biseksualna posłanka Lewicy dołączyła do Polski 2050 Szymona Hołowni, który z zachwytem ogłasza, że to „ jedna z najlepszych postaci w polskiej polityce”. O co w tym chodzi?
Poszukiwania nowego lidera opozycji trwają w najlepsze. Część środowisk medialno-biznesowo-politycznych nie rezygnuje z Szymona Hołowni, obserwując coraz poważniejsze problemy Rafała Trzaskowskiego. Pompowanie sondaży, kreowanie wizerunku, pozyskiwanie sojuszników i funduszy wskazują na daleko zakrojone plany nowej siły politycznej, której cele wymierzone są bardzo wysoko. Hołownia ma być projektem nie tylko politycznym. Jest projektem społecznym, rozszerzającym zasięg tzw. Kościoła otwartego i zmieniającym sposób myślenia opinii publicznej na lewicowy. Ostatni transfer pokazuje, w którą stronę zostanie poprowadzona ideologiczna narracja nowego bytu.
„Bardzo cieszymy się z tego, że Hanna Gill-Piątek zdecydowała o dołączeniu do Stowarzyszenia Polska 2050, inicjując w ten sposób tworzenie trzeciego filaru naszego ruchu. Zasilając swoją wiedzą naszą »głowę«, a wrażliwością nasze »serce«, stała się naszymi pierwszymi »rękoma«, czyli siłą polityczną, aktywną w parlamencie. Haniu, gorąco witamy Cię na pokładzie!” – napisał Hołownia na Twitterze.
I choć wydarzenie można by uznać za marginalne, bo w tej części opozycji takie przejścia i koalicje są dosyć powszechne, warto zwrócić uwagę na to, jaka to „wrażliwość” tak cieszy Hołownię. Kilka miesięcy temu Hanna Gill-Piątek wystąpiła wspólnie z Anną Marią Żukowską z SLD na okładce pisma LGBT, ogłaszając swoją biseksualną orientację. „Gdy startowałam w 2015 r., organizacja Miłość Nie Wyklucza zapytała mnie o coming out i przez chwilę zastanawiałam się tylko, czy jestem bardziej fleksi czy bi. Licząc czas spędzony w związkach, to bardziej fleksi (sporo więcej czasu spędziłam w związkach z mężczyznami), a licząc po ilości spotkań, randek, fascynacji – to bi. Miałam też pewne obiekcje, czy będąc bi i w związku z mężczyzną mogę reprezentować społeczność LGBTI. Stwierdziłam jednak, że nie będę kombinować. Zawisłam więc jako osoba biseksualna na stronie MNW” – mówiła w wywiadzie dla „Repliki”. Zwolenniczka aborcji na żądanie, nieustannie atakująca Kościół i powielająca skrajnie lewicową propagandę ma dziś zasilić swoją wiedzą, wrażliwością i siłą szeregi stowarzyszenia Polska 2050. Zwolennicy złowieni na katolicki lep poddani zostaną ideologicznej obróbce. Niektórzy nawet nie zdążą się zorientować, że mają do czynienia de facto z lewicową myślą, owiniętą dla niepoznaki pseudokatolicką folią.
Szymon Hołownia powoli zbiera żołnierzy do swojego ideologicznego wojska. Idzie szeroko. Jego mentalny synkretyzm jest w stanie pomieścić wszystko, jak przystało na reprezentanta Kościoła otwartego. Łączy życie sakramentalne z pochwałą ideologii LGBT+ i milczącą akceptacją profanacji. Niektórzy upatrują w tym duże nadzieje. Czymś trzeba przecież zmiękczyć katolicki beton głosujący na PiS. A skoro nie da się z katolickiego społeczeństwa całkowicie wyeliminować Kościoła, trzeba zastąpić go z ideologizowanym substytutem, który pozwoli realizować kolejne etapy kulturowej rewolucji.
Marzena Nykiel
W tygodniku "Sieci": Mocny wywiad z Jarosławem Kaczyńskim
W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówi o walce z ofensywą ideologii LGBT, zmianach w rządzie, reformach, a także o tym, czy Polska miała wybór w 1939 roku.
Prezes PiS: Mamy prawo bronić fundamentów naszej cywilizacji
Nie twierdzę, że nie można sobie wyobrazić rządu lepszego niż nasz, ale uważam ten obecny za będący na bardzo przyzwoitym poziomie. A pamiętamy wszyscy, że lepsze jest wrogiem dobrego, tak że wiele bym nie zmieniał – mówi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.
Jak nad Wisłą Putina wybielano
Aleksiej Nawalny został otruty. Władze Rosji są skłonne do wszystkiego. Nie można im w najmniejszym stopniu zaufać. Pod tymi zadaniami podpisze się niemal każdy zachodni przywódca. Podobnie było po próbie otrucia Siergieja Skripala, po zabójstwie Aleksandra Litwinienki, po aneksji Krymu, po zestrzeleniu MH-17. Ale jest jedno wydarzenie, przy którym nie wchodzi w grę stawianie zarzutów Kremlowi. To katastrofa smoleńska z 2010 r. Dlaczego? – pyta na łamach tygodnika „Sieci” Marek Pyza.
Obwiniam za to NFZ
Wiem, że za ścianą mam nowoczesne urządzenie, które pozwoli wyleczyć chorego, a muszę go wysłać na radioterapię gdzieś, gdzie nie mam pojęcia, czy tamtejsze urządzenia będzie działało tak, jak bym chciał, bo np. jest stare i zaniedbane – mówi dr n. med. Marcin Wolski, zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w rozmowie z Aleksandrą Jakubowską na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.
Polityk musi się liczyć ze zmianami
Obecną sytuację na rynku pracy można ocenić w kategorii umiarkowanego optymizmu. Nie ma w chwili obecnej przesłanek wskazujących na ryzyko wzrostu poziomu bezrobocia w Polsce na koniec roku ponad aktualną średnią unijną, czyli 7,2 proc. – mówi Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z Dorotą Łosiewicz na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.
Bezużyteczny model ormiański
Białoruski kryzys powoli zmierza ku końcowi, choć ostateczna pacyfikacja protestów może jeszcze obfitować w momenty dramatyczne albo i krwawe – o bieżącej sytuacji politycznej u naszych wschodnich sąsiadów pisze na łamach tygodnika „Sieci”, Jan Rokita.