Archiwum
Wydanie nr 34/2015 (143)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
18KRAJ
24W SIECI KULTURY
49OPINIE
62HISTORIA
68ŚWIAT
74GOSPODARKA
78SPORT
86NATURA DLA LUDZI
88NA KONIEC
92Bądźmy razem
Prezydent z pierwszą, symboliczną wizytą zagraniczną udał się do Tallina. Polska znów poważnie traktuje ideę budowy sojuszu państw „Europy północno-środkowo-wschodniej”, jak to trafnie ujęła Maria Przełomiec. Sojuszu, który od niemal 100 lat jest jedyną sensowną odpowiedzią na zagrożenie rosyjskie — tak lekceważone, a czasem wręcz wzmacniane przez państwa z zachodu kontynentu. Warto jednak zabiegać, by współpraca regionalna nie ograniczała się do symboli. Ani do sfery politycznej, dyplomatycznej czy wojskowej. Trzeba pójść krok dalej i wpleść tę część kontynentu w europejskie procesy zbliżania narodów. Dziś bowiem Estończycy, Polacy, Czesi czy Węgrzy budują relacje i kontakty przede wszystkim ze społeczeństwami Zachodu, dużo rzadziej ze swoimi bliższymi lub dalszymi sąsiadami. Skutek jest smutny: narody tej części Europy realnie nie współpracują, nie budują więzi gospodarczych, nie szukają wspólnych szans. To można zmienić i Polska powinna dać przykład. Trzeba zainwestować w stypendia, programy wymiany młodzieży, inicjatywy współpracy gospodarczej. Można na ten cel przekierować część pieniędzy unijnych, choć zapewne nie będzie to proste. Ale warto spróbować. To się opłaci. Pod każdym względem.
Jacek Karnowski
Tygodnik „wSieci” ujawnia jak ukręcono łeb sprawie kilometrówek Sikorskiego!
W nowym wydaniu „wSieci” - największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce wyniki śledztwa dziennikarskiego dotyczącego sprawy kilometrówek Radka Sikorskiego. To Biuro Ochrony Rządu uratowało skórę Radosławowi Sikorskiemu - pisze Marek Pyza i ujawnia kulisy prokuratorskiego śledztwa w sprawie kilometrówek Radka Sikorskiego. - Były minister spraw zagranicznych uniknął kary, choć z wszelkich dokumentów i zdrowego rozsądku wynikało, że nie mógł prywatnymi samochodami wyjeździć w sprawach poselskich tylu kilometrów, na ile pobrał pieniądze z kancelarii Sejmu.
Biuro ochrony Radka
- To BOR uratowało skórę Radosławowi Sikorskiemu. Były minister spraw zagranicznych uniknął kary, choć z wszelkich dokumentów i zdrowego rozsądku wynikało, że nie mógł prywatnymi samochodami wyjeździć w sprawach poselskich tylu kilometrów, na ile pobrał pieniądze z kancelarii Sejmu. Tygodnik „wSieci” ujawnia kulisy prokuratorskiego śledztwa.
Trzeba odbudować autorytet Polski – mówi Paweł Soloch, szef BBN w tygodniku „wSieci”
- Polityka wschodnia prowadzona przez rządy PO dzieli się na dwa okresy: przed Majdanem i po Majdanie. Zwłaszcza w tym pierwszym popełniono wiele błędów o strategicznym znaczeniu, które teraz wymagają istotnej korekty –mówi Paweł Soloch. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Piotr Skwieciński.
PiS konsekwentnie stawało po stronie inicjatyw obywatelskich – mówi tygodnikowi „wSieci” Kazimierz Michał Ujazdowski
- Gdyby Alexis de Tocqueville przyjechał dziś do Polski, powiedziałby, żeto kraj ludzi ambitnych, mających wielkie cele życiowe, ale otoczonychinstytucjami, których działanie jest dalekie od standardów ZachoduJacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim,politykiem Prawa i Sprawiedliwości, posłem do Parlamentu Europejskiego–mówi Kazimierz Michał Ujazdowski w rozmowie z braćmi Karnowskimi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.
Antykoncepcja dla pierwszaków
- Zamiast wychowania – seksualna indoktrynacja. MEN ugina się pod naciskiem lobbystów LGBT i chce zmian w edukacji. Rodzice mówią „dość!”– pisze na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”Marzena Nykiel.
ROLA ŻYCIA Barbary Sienkiewicz
- Jedni jej kibicują, inni ostro ją krytykują. Piszą o niej gazety i portale, rozmawia się o niej w telewizyjnych programach publicystycznych oraz na ławkach w parkach. Bez wątpienia o Barbarze Sienkiewicz jest głośno. Wreszcie?– zastanawia się w artykule Dorota Łosiewicz.