Archiwum
Wydanie nr 3/2014 (58)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
16KRAJ
20W SIECI KULTURY
55OPINIE
70HISTORIA
78ŚWIAT
85GOSPODARKA
92SPORT
100NA KONIEC
109Wreszcie mówią, kim są
Jacek Karnowski
O Katarzynie Bratkowskiej głośno zrobiło się pod koniec ubiegłego roku, gdy w telewizji zapowiedziała zabicie swojego
nienarodzonego dziecka. Podała nawet datę: wieczór wigilijny. To był jednak dopiero początek. Kilka dni później oznajmiła w wywiadzie, że jest komunistką. Jak tłumaczyła: „to najbardziej proludzki, humanitarny ustrój”, „bardzo pozytywna, równościowa ideologia”. Przekonywała, że „tylko najbardziej zagorzali antykomuniści wierzą w zbrodniczość komunizmu”, ponieważ Lenin, „w sumie sympatyczny dżentelmen”, nie mordował (mordował tylko Stalin).
Bratkowska wiele nam mówi o współczesnej Polsce. Widzimy, jak kolejne pokolenie lewicy urywa się rodzicom i porzuca poglądy
lewicowo-liberalne. Już nawet nie udaje, że zrozumiało polskie doświadczenie XX w. Nie, dzieci lewicy wprost wracają do fascynacji komunistycznych.
Ewolucja w tym kierunku może przerażać. Jeżeli wygrają, marny nasz los. Z drugiej jednak strony, jawny bolszewizm jest mniej
groźny od bolszewizmu zmutowanego, skrywającego się za hasłami tolerancji i równości, przebierającego się w szatki normalności. Otwarte deklaracje komunistów przyznających, że są komunistami, budują sytuację dużo zdrowszą, bo po prostu prawdziwą.
Powrót do źródeł
- Film „Smoleńsk”, podobnie jak „Człowiek z marmuru”, pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego są tematy, o których nie można mówić, nie można robić filmów. To ma być powrót do źródeł – o kulisach produkcji filmu „Smoleńsk” mówi reżyser powstającego projektu, Antoni Krauze.
Fałszywe oskarżenie
- Wszystko wskazuje na to, że najczęściej przywoływany w mediach jako dowód szalejącej w Kościele pedofilii przypadek był sfingowany - ujawnia Marzena Nykiel.
Gender kontra rodzina – dodatek specjalny
W dodatku specjalnym do najnowszego numeru tygodnika „wSieci” o tym, w jaki sposób tradycyjne wartości stawiają opór teorii gender.
Igrzyska za wszelką cenę
W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Cezary Kowalski demaskuje, jak istotę sportowej rywalizacji podczas igrzysk w Soczi przykrywają biznes, układy i polityka.