Archiwum
Wydanie nr 24/2018 (287)
N A P O C Z Ą T E K
6T E M A T T Y G O D N I A
22K R A J
30SI E C I K U L T U R Y
59ŚWIAT
68G O S P O D A R K A
88S P O R T
92K I E R U N E K W A K A C J E
96K U C H N I A
100N A K O N I E C
102Hipokryzja przegranych
Nie udała się hucpa totalnej opozycji. Wnioski o konstruktywne wotum nieufności dla premier Szydło i minister Rafalskiej okazały się mało konstruktywne. Zamiast argumentów – obelgi, próba poniżenia i tanie granie na emocjach. Tylko czy te metody walki z rządem jeszcze do kogokolwiek przemawiają? Nawet twardy elektorat opozycji potrafi wykonać najprostsze operacje porównawcze.
Jak PO dbała o rodzinę, gdy rządziła krajem?
„W Polsce brakuje całościowego i strategicznego planowania działań na rzecz rodziny. Proponowane rozwiązania mają charakter doraźny i nie tworzą spójnego systemu” – czytamy w miażdżącym raporcie NIK z lipca 2015 r. GUS alarmował, że dramatycznie spada liczba urodzeń. Ówczesny rząd nie miał pomysłu na poprawę bytu polskich rodzin. Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci. Na domiar złego rząd PO-PSL podwyższył VAT na artykuły dziecięce z 8 do 23 proc. Trudno się dziwić, że Polacy woleli zakładać rodziny w Wielkiej Brytanii.
„Za PiS stoją czyny i fakty” – powiedziała podczas sejmowej debaty premier Szydło. Te rzeczywiście mówią za siebie. Rekordowo
niskie bezrobocie, spadek skrajnego ubóstwa, 500+, 300+, Mieszkanie+, Mama+, Senior+, Za Życiem. A kontrpropozycja opozycji? Urszula Augustyn zamknęła ją w dwóch zdaniach: „Programu 500+ nie zabierzemy. Zrobimy tylko, żeby on był sprawiedliwy”. Oby sprawiedliwość rozedrganej Platformy nie dotknęła Polski zbyt szybko…
Marzena Nykiel
W nowym numerze "Sieci"
W nowym numerze „Sieci” kulisy bity o Warszawę, w której wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z każdym dniem zmniejsza dystans do swojego przeciwnika. Niechęć społeczna oraz lenistwo kandydata PO to tylko wierzchołek góry lodowej, która zaczyna zatapiać szanse Rafała Trzaskowskiego na fotel prezydenta stolicy.
Blokers kontra panicz
„Z każdym dniem nieformalnej kampanii wyborczej w Warszawie widać coraz większą determinację Patryka Jakiego i wprost proporcjonalne do tego rozedrganie oraz bezradność Rafała Trzaskowskiego. Jest tak źle, że zniecierpliwiona wierchuszka PO zdecydowała się na ściągnięcie do pomocy Igora Ostachowicza, słynnego „cudotwórcy” od PR, który ma uratować sypiącą się w oczach kampanię Trzaskowskiego, tak jak niegdyś wspierał Donalda Tuska w najbardziej dramatycznych kryzysach wizerunkowych” – pisze Wojciech Biedroń w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.
„Barbarzyńcy” w Rzymie
„W tej osobliwej koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd premierem został profesor prawa Giuseppe Conte, którego wujek jest franciszkaninem i wychowankiem św. ojca Pio. Conti to jednak marionetka w rękach liderów obu koalicyjnych partii”– pisze Aleksandra Rybińska w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci”.
Zachowanie Pięty to szczyt hipokryzji
– Kancelaria Sejmu powinna wszystkim posłom zafundować „Pamiętnik Anastazji P.”. Może by wówczas najpierw myśleli, a później działali” – mówi Aleksandra Jakubowska, dziennikarka i były polityk lewicy, w rozmowie z Dorotą Łosiewicz w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci”.
Wielkie wyciszenie
„Nie wierzcie w wielkie newsy o wielkich planach reform. PiS jest już w <trybie procentowym>, przedwyborczym” – pisze Michał Karnowski w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.
Sytuacja w Kościele jest alarmująca
„Fundamentalne prawdy wiary są podważane, stawiane pod znakiem zapytania. To dotyczy pozbawienia życia niewinnej i bezbronnej osoby, aktywności seksualnej z osobą tej samej płci, a także pozamałżeńskich relacji seksualnych. Teraz przyzwolenie na tego typu praktyki pojawia się również w Kościele” – mówi amerykański duchowny, kard. Raymond Leo Burke, w rozmowie z Jackiem Karnowskim, redaktorem naczelnym tygodnika „Sieci”.