Archiwum
Wydanie nr 21/2018 (284)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
20KRAJ
26SIECI KULTURY
49OPINIE
60HISTORIA
64ŚWIAT
68SPORT
74GOSPODARKA
75KUCHNIA
86NA KONIEC
88Turboliberalne oszustwo
Nie ma chyba nikogo, kto nie chciałby polepszenia losu osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Widać jednak, że protest w Sejmie nie taki ma cel. Problemem jest nie tylko kierowanie nim przez polityków opozycji – może się w końcu zdarzyć, że posłowie niechętni rządowi wspierają dobrą sprawę. Prawdziwe kłopoty są trzy.
Po pierwsze – bezwzględne trwanie przy postulacie wyłącznie „żywej gotówki”, całkowita blokada dialogu. Symboliczny był moment, gdy panie nawet nie chciały przeczytać rządowej propozycji.
Po drugie – bezwzględne i coraz bardziej brutalne prowokacje wobec marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który stanąwszy wobec próby blokady parlamentu, stara się znaleźć kompromis między szacunkiem dla protestujących a koniecznością pracy. Szantaż moralny wobec niego, polegający na używaniu niepełnosprawnych dzieci jako tarana wymuszającego rozszerzenie protestu o celebrytów opozycyjnych, trudno zaakceptować.
No i trzeci czynnik – protest wspierają przedstawiciele nie jakiejś tam opozycji, ale opozycji turboliberalnej. To są środowiska, które na pewno nie dadzą żadnej słabszej grupie nawet złotówki na głowę. Przez całą III RP zagarniali wyłącznie dla siebie. I ci ludzie używają dziś grupki niepełnosprawnych do bicia w rząd, który przełamując ogromne opory, przekierował kilkadziesiąt miliardów rocznie na cele społeczne!
Szczyt cynizmu został osiągnięty.
Michał Karnowski
W nowym numerze "Sieci"
Pierwszy i jedyny taki wywiad z Beatą Szydło! Wicepremier specjalnie dla tygodnika „Sieci” mówi o trudnych chwilach po dymisji, relacjach z prezesem Kaczyńskim, premierem Morawieckim, a także… o przepisie na rosół. Jeśli ktoś myśli, że uderzając we mnie, może mnie złamać, to się myli. Nie tak łatwo mnie zniszczyć. I na to nie pozwolę – oświadcza wicepremier Beata Szydło.
Wkręceni w politykę
To nie jest tak, że postulaty osób niepełnosprawnych są niesłuszne. Nie chodzi też o ich nieufność wobec rządzących – po wielu latach bojów wydaje się to zrozumiałe. Problem tkwi gdzie indziej – w tym, że protestujący stali się narzędziem w cudzej rozgrywce politycznej – czytamy w tekście Konrada Kołodziejskiego w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.
Już nie tylko „ulica i zagranica”
– Obóz rządzący musi rozpoznawać problemy społeczne, zanim staną się one narzędziem w ręku opozycji. Między innymi tym będzie się zajmowało niedawno powołane Centrum Analiz Strategicznych – zapowiada profesor Waldemar Paruch w rozmowie z Jackiem Karnowskim.
Krótkie życie politycznych dziewic
„Robią dobrą minę do złej gry i zapewniają, że przyszłość należy do nich. Nowoczesna rozpada się na naszych oczach, choć jej liderzy twierdzą, że wyborcy jeszcze zatęsknią za liberalnymi wartościami” – czytamy tekście Mai Narbut w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.
Mafia pod ochroną
Amber Gold i OLT jako układ mafijny, w który zamieszani byli pierwszoligowi politycy. W dodatku kryty przez niemal wszystkie centralne instytucje państwa. To sensacyjnie brzmiąca hipoteza, ale coraz bardziej prawdopodobna. Ostatnie tygodnie prac komisji śledczej dowodzą, że na najwyższym szczeblu musiała zapaść decyzja: ABW ma przypilnować, by kluczowe elementy afery nie zostały wyjaśnione – czytamy w nowym numerze tygodnika. Marek Pyza ujawnia kogo kryją byli funkcjonariusze ABW w sprawie Amber Gold.
Polityka nie jest dla grzecznych dziewczynek
W nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce niezwykły wywiad z wicepremier Beatą Szydło. W rozmowie z Dorotą Łosiewicz pani premier oświadcza: „Jeśli ktoś myśli, że uderzając we mnie, może mnie złamać, to się myli. Nie tak łatwo mnie zniszczyć. I na to nie pozwolę”.