Archiwum
Wydanie nr 16/2018 (280)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
22WĘGRY PO WYBORACH
26KRAJ
34OSIEM LAT PO SMOLEŃSKU
46SIECI KULTURY
58ŚWIAT
72GOSPODARKA
78KUCHNIA
84NA KONIEC
87Szaleństwo „demokratów”
Szaleńczy występ dziennikarza „Wyborczej” Wojciecha Czuchnowskiego na prezentacji raportu podkomisji smoleńskiej, gdzie wulgarnie zaatakował Antoniego Macierewicza, blokada biura przepustek Sejmu przez jedną z radykalnych bojówek, próba storpedowania przez podobną grupę nawet uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar tragedii 10 kwietnia 2010 r., wystawiają środowiskom opozycyjnym jak najgorsze świadectwo. Szczególnie zadziwia brak sprzeciwu wobec tych metod. Ba! Zatroskane na co dzień o stan demokracji autorytety przyklaskują i rechoczą.
Co się z nimi porobiło? Tezy zasadnicze są dwie. Pierwsza – że to cyniczna gra na prowokację, na wywołanie wreszcie takiej awantury, która zmieni nastroje społeczne. Mieści się też w tym założenie, że rządy PiS nie mogą mieć dnia spokoju. Druga – że oni po prostu oszaleli. Zamknięci w pałacach, oderwani od życia uwierzyli we własną propagandę o rzekomym reżimie.
Myślę, że to jest płynne. Raz dominuje szaleństwo, czasami cynizm. Najbardziej zadziwia, że opozycja kontynuuje ten kurs, choć przynosi on jej tylko katastrofy. Gdy nadejdzie kampania wyborcza, rządzący nie będą musieli straszyć radykalizmem takiego przeciwnika, on będzie oczywisty. Kijowski, Kasprzak, Czuchnowski – z takim zestawem na sztandarach nie da się odzyskać władzy w Polsce.
Michał Karnowski
W nowym numerze "Sieci"
W najnowszym numerze „Sieci” mroczna tajemnica rodziny Waltzów – wujek, który zostawił im w spadku ukradzioną kamienicę, kolaborował z hitlerowcami. Libacje z hitlerowcami, miliony zarobione na budowie obozowych baraków dla Niemców, wreszcie cynk od gestapo i ucieczka w przededniu wybuchu Powstania Warszawskiego. W tle wyrok Polskiego Państwa Podziemnego i złote życie w powojennej Polsce pod dyskretną opieką komunistycznej bezpieki – czytamy na łamach tygodnika.
Okupacyjne eldorado dobrego wujka Waltzów
Libacje z hitlerowcami, miliony zarobione na budowie obozowych baraków dla Niemców, wreszcie cynk od gestapo i ucieczka w przededniu wybuchu Powstania Warszawskiego. W tle wyrok Polskiego Państwa Podziemnego i złote życie w powojennej Polsce pod dyskretną opieką komunistycznej bezpieki. Kim naprawdę był dobroczyńca rodziny Waltzów, który zostawił im w spadku ukradzioną zamordowanym Żydom kamienicę przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie? – otwarcie pyta w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Wojciech Biedroń.
Raport dzień po rocznicy
Na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Opublikowany w środę raport techniczny nie przyniósł przełomu. Bo przynieść go nie mógł – pisze na łamach „Sieci” Marek Pyza.
By Polska była krajem wolnych Polaków
Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” redakcja publikuje przemówienia Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie.
Skuteczna broń Orbána
Bez wygranej wojny o media nie byłoby trzeciego, tak wielkiego wyborczego zwycięstwa Fideszu – tymi słowami Grzegorz Górny w kolejnym numerze tygodnika „Sieci” wyjaśnia niebagatelną rolę mediów w zdobywaniu władzy.
Bez Marcona
W 2015 r. PiS podjęło decyzję o prowadzeniu polityki moralnego delegitymizowania wszystkich, jakkolwiek związanych z PRL. Dziś zbiera jej gorzkie, a SLD – słodkie owoce – stwierdza Piotr Skwieciński w kolejnym numerze tygodnika „Sieci”.