Nowe wydanie tygodnika „wSieci”
Już od 17 lutego br. w sprzedaży nowe wydanie odważnego tygodnika młodej Polski.
W numerze między innymi: szachownica na kasku złotego Kamila Stocha, czyli honor polskich pilotów podniesiony z błota, kolejne fakty z życiorysu ex-gangstera – dziś redaktora naczelnego tygodnika opinii, kto w Platformie szykuje się by zastąpić premiera Tuska, a także raport – co naukowcy znaleźli na Marsie.
Maciej Pawlicki pisze o geście Kamila Stocha, który zdaniem publicysty będzie ważniejszy niż olimpijskie złoto. - Przed igrzyskami w Rosji lider polskich skoczków narciarskich kazał sobie na kasku wymalować biało-czerwoną szachownicę, znak polskich lotników wojskowych. Kask jest zielony, widoczne na nim nity przypominają płaty wojskowego samolotu – pisze Maciej Pawlicki. Według autora „gest Kamila Stocha był świadomy i jest czytelny. Na pomysł wpadł wraz z żoną Ewą Bilan-Stoch, zwiedzając Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Potem dowiedział się, że na umieszczenie na swym kasku szachownicy – symbolu polskiego lotnictwa wojskowego – musi uzyskać zgodę. Zwrócił się do kancelarii prezydenta, tam skierowano go do MON”.
Do sprawy Sylwestra Latkowskiego wraca Andrzej Rafał Potocki, ujawniając kolejne fakty
z życiorysu ex-gangstera. - W ubiegłym numerze „wSieci” ujawniliśmy część owianej tajemnicą przeszłości Sylwestra Latkowskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”. Okazało się, że mimo jego powszechnie wygłaszanych twierdzeń: „zostałem wrobiony”, „siedziałem za niewinność”
i „miałem tylko jeden wyrok”, jest jednak inaczej – pisze autor. - Skazano go trzykrotnie. Raz w aż trzech sprawach sąd orzeka łącznie 2 lata i 3 miesiące za: wymuszenie rozbójnicze połączone z groźbą uszkodzenia ciała i zabójstwa, fabrykowanie dokumentów oraz fałszywe oskarżenia przed organami ścigania.
Piotr Zaremba pisze o tym, kto szykuje się, by zastąpić premiera Donalda Tuska. – Donald Tusk miałby być szefem Rady Europejskiej, Radosław Sikorski – premierem. To dwa równoległe plany. Kłopot w tym, że ten pierwszy jest tylko hipotezą. Ale Sikorski ma szanse – twierdzi publicysta.
O możliwościach tworzenia ziemskich kolonii na Marsie pisze Aleksander Wierzejski. - Lot z Ziemi na Marsa trwa w tej chwili ok. 10 miesięcy. Mniej więcej co dwa lata orbity obu planet zbliżają się,
co pozwala na skrócenie czasu lotu właśnie do takiego czasu. Jednak 10 miesięcy to dla ludzi zbyt długo. Musk (Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Motors i założyciel, dyrektor generalny i techniczny producenta rakiet kosmicznych Space X-przyp.red.) uważa, że przy obecnej technice można skrócić podróż do 6 miesięcy bez znaczącego podnoszenia kosztu. W swoim biznesplanie marsjańskiej kolonii przewidział cenę biletu na pół miliona dolarów na głowę kolonisty – podsumowuje dziennikarz.
Krzysztof Feustette w materiale „TVN w drodze na dno” analizuje błędy stacji: „Pasmo wizerunkowych porażek TVN wydaje się nie mieć końca. Kolejne gwiazdy pogrążają się w oparach kłamstwa i chamstwa, a dyrekcja z żałosnym skutkiem bierze się za konferansjerkę”.
Zespół redakcyjny tygodnika stale zasilają nowi autorzy. Swoje miejsce na łamach mają lubiani i cenieni przez czytelników „wSieci” Leszek Długosz, Jan Polkowski, Jan Pietrzak, Katarzyna Łaniewska, Maciej Pawlicki, Witold Gadowski, Łukasz Warzecha, Wiktor Świetlik, Piotr Skwieciński, Jerzy Jachowicz. Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Doroty Łosiewicz, Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Łukasza Adamskiego, Ryszarda Makowskiego i Piotra Zaremby. Od kilku tygodni na łamach „wSieci” gości, znana czytelnikom m.in. z łamów „Gazety Polskiej” i portalu wPolityce.pl dziennikarka i publicystka Krystyna Grzybowska.
Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 17 lutego, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.