Koniec żartów
W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: wywiad z Januszem Rewińskim, któremu już nie do śmiechu, powrót do afery taśmowej, Janusz Szewczak o traktowaniu majątku narodowego jak prywatnego folwarku, śledztwo dziennikarskie związane z wydarzeniami w Nicei, dodatek specjalny „Filmowe romanse”, a także rozwiązanie konkursu „Polska moja Ojczyzna”. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 7 lipca.
Śmiać się można z rzeczy nie do końca oczywistych, ale z okradania ludzi w biały dzień? Z takiej ohydy, którą robią z krajem? Nie da się, nie potrafię i chyba Polacy już nie potrafią
– mówi satyryk, aktor, obecnie rolnik - Janusz Rewiński w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.
Publicyści tygodnika powracają do „afery podsłuchowej”. Nawiązują do niej m.in. Jan Polkowski, Marek Król, Witold Gadowski oraz Anna Wojciechowska w rozmowie z Leszkiem Millerem.
W kontekście upublicznionych rozmów, były redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, Marek Król zauważa, że „państwo polskie niepostrzeżenie przekształciło się w swoistą demokratyczną dyktaturę klasy politycznej, która dba głównie o własny interes, a potem o interes silnych i wpływowych korporacji, i lobby, za nic mając interes powszechny i pojedynczego bezbronnego obywatela”.
Po ujawnieniu taśm dymisje w Ministerstwie Skarbu Państwa powinny toczyć się lawinowo
– uważa ekonomista Janusz Szewczak. I dodaje: „Premier Donald Tusk twierdzi, że będzie „wyjaśniał konsekwentnie aferę”, ale absolutnie nie można tych słów brać na poważnie”.
Na łamach „wSieci” również śledztwo dziennikarskie Witolda Gadowskiego związane z wydarzeniami w Nicei. Zdaniem dziennikarza - majowa strzelanina przed tamtejszym szpitalem może się okazać bardziej krępująca dla świata polskiej polityki niż głośna afera podsłuchowa.
W końcu aresztowany został także „zięć” Heleny Pastor, konsul Janowski. Prokuratura postawiła mu zarzut zaplanowania i zlecenia zabójstwo swojej „teściowej”
– pisze Witold Gadowski.
„Casablanca”, „Love Story”, „Trędowata”, „Znachor” – publicyści tygodnika przypominają miłosne hity filmowe w dodatku specjalnym „Filmowe Romanse”. O melodramacie wszechczasów pisze publicysta i producent filmowy, Maciej Pawlicki. Zaś Jerzy Jachowicz przypomina, że „Love Story” należy do najsłynniejszych melodramatów od czasów „Przeminęło z wiatrem” i „Casablanki”. O „Trędowatej” pisze Jolanta Gajda-Zadworna, a o „Znachorze” - Urszula Lipińska.
W numerze także rozwiązanie konkursu plastycznego „Polska Moja Ojczyzna”, na który przyszło jeszcze więcej prac niż w roku ubiegłym. Prace młodych artystów świadczą o tym, że podeszli oni do zadania niezwykle poważnie, a Polska jest dla nich ojczyzną mieniącą się kolorami, z piękną historią, wspaniałymi miejscami rodzinnych wypraw i doskonałym tematem prac plastycznych. Nagrodę główną otrzymała praca, która skupiła w sobie niemal wszystkie techniki plastyczne i wymagała od autorki (autorek) nie lada cierpliwości.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 7 lipca, także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html