Jan Polkowski teraz co tydzień w „wSieci”
Jan Polkowski, pisarz i poeta, rozpoczął stałą współpracę z tygodnikiem „wSieci”. Uznany i ceniony twórca będzie co tydzień publikował swój esej. Pierwszy odcinek, poświęcony językowi polskiemu, czytelnicy znajdą już w bieżącym wydaniu.
- Będę pisał o polskim języku, tradycji, historii, o ważnych książkach, niekoniecznie nowych starając się za każdym razem zwrócić uwagę czytelnika na jakiś pozornie nieważny szczegół, pomijany kontekst, dwuznaczny temat, jednym słowem na coś czego w pośpiechu mógł nie zauważyć, zlekceważyć albo zrozumieć inaczej niż ja. Z tego być może narodzi się rozmowa. Rozmowa w kulturze to dużo, to dowód na jej żywotność i zdolność do rozwoju - mówi Jan Polkowski.
Redaktor naczelny tygodnika „wSieci” Jacek Karnowski podkreśla, że pozyskanie tak ważnego autora to duży sukces pisma.
- Tygodnik „wSieci” to wiodący tygodnik konserwatywny. To w ogromnej mierze sukces naszych autorów. Dołączenie do zespołu współpracowników Jana Polkowskiego jeszcze bardziej wzmacnia „wSieci” jako mocny, bogaty w treści, atrakcyjny dla czytelnika tytuł - mówi.
Prezes spółki Fratria sp. z o.o., wydawcy „w Sieci” i portali wPolityce.pl, wSumie.pl, wNas.pl, wGospodarce.pl oraz miesięczników „wSieci Historii” i „Gazety Bankowej” - Tomasz Przybek zapowiada, że spółka zamierza konsekwentnie wzmacniać pozycję tygodnika.
- Tygodnik „wSieci” po roku obecności na rynku stał się już silną marką, ale mogę zapowiedzieć, że nadal będziemy dbać o jego stały rozwój. Rozwój głównie na polu redakcyjnym ale również w sferze marketingu i reklamy – zapowiada prezes Fratrii.
Jan Polkowski (rocznik ‘53). Pisarz, wydawca i redaktor. Mieszka w Krakowie. Przed 1989 rokiem redagował i wydawał w podziemiu książki i czasopisma, po 1989 m.in. wydawca i redaktor naczelny dziennika „Czas Krakowski”. Z powodu działalności w antykomunistycznej opozycji internowany 13 grudnia 1981 roku. W roku 2008 odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski. Laureat nagrody imienia Kościelskich, Andrzeja Kijowskiego i K.I. Gałczyńskiego za twórczość poetycką.