Forma kadry to nie moja wina
W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” prezes PZPN w rozmowie z Cezarym Kowalskim, dziennikarzem Polsat Sport, wypowiada się na temat wyników reprezentacji, działalności PZPN-u w sprawie ustawy hazardowej, a także aktywności na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na stadionach.
Zbigniew Boniek mówi o postrzeganiu polskiej piłki nożnej nie tylko przez pryzmat gry reprezentacji, ale także o krytyce trenerów. - Problem stanowi to, że w tym kraju 21-letni chłoptaś może sobie założyć bloga, oceniać, rozliczać czy mieszać z błotem selekcjonera lub prezesa PZPN. Ja mam 58 lat, 80 meczów w reprezentacji narodowej, 60 meczów na ławce trenerskiej we włoskiej Seria A i ja nie mogę nikogo publicznie skrytykować, bo zaraz mi się zarzuca, iż prezes nie powinien mieć własnego zdania i najlepiej, żeby siedział cicho. Zapewniam, że moja ocena piłkarzy jest trzy razy ostrzejsza niż przeciętnych kibiców. Ludzie potrafią się zachwycić, bo ktoś dwa razy dobrze dośrodkował lub ktoś raz strzelił nad poprzeczką. Mnie to śmieszy – mówi dziennikarzowi Polsat Sport, prezes PZPN.
Zbigniew Boniek mówi również o kwestii bezpieczeństwa na stadionach, a także o zachowaniu kibiców na trybunach. - Oczywiście są wulgaryzmy, bo takie mamy społeczeństwo, takiego języka używamy. Kiedy idę do kina czy kawiarni, to słyszę, jak młodzież ze sobą rozmawia. Wulgarne słowa są dla niej normalne. To byłoby chore, gdybym był za bandytami. Też chcę się czuć bezpiecznie na stadionie. Ale odgradzanie się murem od kibiców jest złe. My ten mur próbujemy zburzyć. Powstał departament do spraw bezpieczeństwa, który rozmawia z kibicami, współpracuje z ich stowarzyszeniami, szkoli. Ale sami kibice wiedzą, że u nich są odłamy radykalne, i oni sami nie umieją temu zaradzić – tłumaczy Zbigniew Boniek.
Więcej o działalności Zbigniewa Bońka w PZPN-ie, jego opinii na temat działalności selekcjonerów, trenerów i piłkarzy w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 17 marca br., także
w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki
e-booków.
Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.