Archiwum
Wydanie nr 9/2015 (118)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
16KRAJ
22W SIECI KULTURY
51OPINIE
68HISTORIA
76ŚWIAT
84GOSPODARKA
90NA KONIEC
106Za późno?
Po prawie ośmiu latach od objęcia władzy, po niemal pięciu latach od tragedii smoleńskiej Platforma Obywatelska mruga okiem do Polaków, że dostrzega zagrożenie rosyjskie. Obiecuje pieniądze na armię, chce szkolić ukraińskich wojskowych, w wymiarze symbolicznym upomina się o wrak. Za nią sunie armia posłusznych dziennikarzy ganiących Putina z taką samą pasją, jak wcześniej ganili tych, którzy przed Putinem ostrzegali.
Ktoś powie: lepiej późno niż wcale. W tym wypadku „późno” może jednak znaczyć: „za późno”. Polska straciła bezcenny czas — na zbrojenia, na budowę sojuszy. Więcej, Polska zrobiła wiele, by rozbić solidarność państw zagrożonych agresją. Ścisły sojusz z Berlinem spowodował porzucenie mniejszych sojuszników, a flirt z Moskwą na długo podważył zaufanie do władz w Warszawie. Ekipa PO wzmacniała konflikt wewnątrzpolski, cynicznie czerpiąc z niego korzyści kosztem spójności państwa. Stracone lata mogą nas kosztować bardzo dużo. Kto wie, czy nie zapłacimy tym, co dla bytu narodowego najcenniejsze. Polityka Platformy już kosztowała nas zepchnięcie na pozycję faktycznej subniepodległości. Przyszłe pokolenia będą się z nich śmiały. Oby nie musiały również płakać.
W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”
Dziennikarze tygodnika „wSieci” ujawniają przed czym ucieka Bronisław Komorowski.
7 Kamili milowych
W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Robert Mazurek analizuje historię Kamila Durczoka i publikacji dotyczących szefa „Faktów”. Durczoka oskarżono o molestowanie seksualne i mobbing. Gwiazda TVN poszła na urlop i trafiła do szpitala. Powołana przez szefostwo stacji komisja przesłuchuje pracowników i bada zarzuty — to fakty.
Jego ciemna strona
- Przez pięć lat mieszkania w Belwederze Bronisław Komorowski uniknął wyjaśnienia poważnych wątpliwości dotyczących jego politycznej kariery. To duże osiągnięcie mainstreamowych mediów i otoczenia głowy państwa. Czy jednak można wybrać prezydenta uczciwie bez powrotu do tych spraw? – Marek Pyza i Marcin Wikło odkrywają ciemną stronę prezydenta.
Moralitet ze skazą
– Możliwe, że reżyser „Idy” traktował swoje dzieło jako uniwersalny moralitet. Ale film stał się kolejnym elementem kampanii wychowywania Polaków – pisze w nowym wydaniu tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba. „Ida” to film paskudny, skrajnie nieuczciwy, jakby cynicznie zrobiony pod zamówienie najzagorzalszych polakożerców – komentuje zaś Maciej Pawlicki.
Mam obowiązek krzyczeć przez ten mikrofon
W najnowszym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, z Pawłem Kukizem, wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem, kandydatem na prezydenta RP, rozmawia Ryszard Makowski.
O jeden most za daleko
W nowym numerze tygodnika "wSieci" Marzena Nykiel pyta o odpowiedzialność władz Warszawy za pożar mostu łazienkowskiego.
Cisza przed burzą?
W najnowszym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, Jan Rokita powraca w swoim felietonie do tematu polityki Kremla i skutków konfliktu na Ukrainie.