Archiwum
Wydanie nr 41/2015 (150)
NA POCZĄTEK
8TEMAT TYGODNIA
22KRAJ
27W SIECI KULTURY
53OPINIE
66HISTORIA
74ŚWIAT
78GOSPODARKA
84ABC DZIECKA
89NA KONIEC
92Powszechny, ale czy katolicki?
Miał być autorytetem, sędzią, ostatnią instancją, która z watykańskim ceremoniałem pobłogosławi zadufane teorie „Kościoła otwartego”. „Tygodnik Powszechny” sprowadził na łamy ks. Krzysztofa Charamsę, by rozprawił się z ks. Dariuszem Oko i zdyskredytował jego nauczanie. Członek Kongregacji Nauki Wiary miał dokończyć dzieło zapoczątkowane przez mainstream: odebrać wiarygodność kapłanom, którzy tak jak ks. Oko jednoznacznie diagnozują problemy współczesności. Autorytet okazał się zdrajcą, lubieżnikiem i oszustem. Ksiądz piętnujący „homofobię”, tak idealnie wpisujący się przesłanie „TP”, kilka dni później zaprezentował światu swojego wieloletniego „narzeczonego”. Żałosny happening obliczony na zatrucie synodu stał się niechlubnym udziałem katolickiego tygodnika. Redaktorzy tłumaczą, że o niczym nie wiedzieli. Tym gorzej dla nich. Zamiast szukać prawdy, szukali kogoś, kto potwierdzi ich kontrowersyjne teorie. Zdrada Charamsy każe postawić pytania o wierność Kościołowi. Dotyczy to również „Tygodnika”. Czy czasopismo, które od lat liberalizuje nauczanie Kościoła, atakuje biskupów, promuje genderyzm i usprawiedliwia wątpliwe działania, może jeszcze nosić przymiotnik „katolicki”?
Marzena Nykiel
Kulisy kampanii wyborczej w nowym tygodniku „wSieci”
-O kulisach kampanii wyborczej – jakie pomysły na finał mają sztabowcy, jakie prowokacje szykuje władza i jej media w końcówce kampanii wyborów do parlamentu– analizują dziennikarze tygodnika. - Obóz władzy sięgnie po najbrutalniejsze metody. Dobitnie zobaczyliśmy to w minionym tygodniu, gdy próbowano dokonać egzekucji medialnej na Antonim Macierewiczu i PiS. Czy Platformy strachy na Lachy mogą być skuteczne? Co przygotowało Prawo i Sprawiedliwość na ostatnią prostą? Jaka sytuacja w parlamentarnym wyścigu rysuje się dwa tygodnie przed wyborami? – pyta Marek Pyza i Marcin Wikło.
Kopacz zgodziła się na 100 tys. islamskich imigrantów –ujawnia tygodnik „wSieci”
- Decyzja już zapadła. Rząd jednak ukrywa tę prawdę przed Polakami ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne- ujawnia w tygodniku „wSieci” Aleksandra Rybińska.
Na finiszu pójdą na noże
- Obóz władzy w końcówce kampanii sięgnie po najbrutalniejsze metody. Dobitnie zobaczyliśmy to w minionym tygodniu, gdy próbowano dokonać egzekucji medialnej na Antonim Macierewiczu i PiS. Czy Platformy strachy na Lachy mogą być skuteczne? Co przygotowało Prawo i Sprawiedliwość na ostatnią prostą? Jaka sytuacja w parlamentarnym wyścigu rysuje się dwa tygodnie przed wyborami? – pytają na łamach tygodnika „wSieci” Marcin Wikło i Marek Pyza.
SZWEDZI, ZWRÓĆCIE, CO NAM ZABRALIŚCIE
- Szwedzka grabież w czasach potopu pozbawiła Polskę najcenniejszych dóbr. Potomkowie wikingów łupili wiejskie chaty i szlacheckie dwory, pałace i zamki, w tym Wawel, nie oszczędzali też kościołów. Teraz polskie zabytki są ozdobą szwedzkich muzeów. Pora się o nie upomnieć – pisze Tomasz Łysiak na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.
Świecka szkoła kłamstwa
- Mówią, że chcą uwolnić budżet państwa od finansowania katechezy. W rzeczywistości dążą do zateizowania edukacji. Inicjatywa „Świecka szkoła” została przeprowadzona nielegalnie, a jej autorzy zamierzali usunąć religię z pomocą katolików – pisze w artykule „Świecka szkoła” na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” Marzena Nykiel.
Zróbmy pakiet polonijny
- Polska musi zacząć prowadzić zaplanowaną politykę wobec rodaków za granicą. To nie tylko obowiązek moralny potwierdzony zapisem w konstytucji, lecz również realna potrzeba uzupełnienia polityki zagranicznej państwa o ten brakujący, niezwykle istotny element. Mogę obiecać, że jeśli wygramy, zrobimy to – mówi Michał Dworczyk, założyciel i prezes Fundacji Wolność i Demokracja, poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.
Człowiek Wolności 2015 tygodnika „wSieci” – czekamy na propozycje od Czytelników!
Już po raz trzeci Redakcja tygodnika „wSieci” organizuje plebiscyt tak bliski naszemu tygodnikowi, który o literę „W” w swojej nazwie musiał walczyć w sądzie.