Archiwum
Wydanie nr 40/2019 (355)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
24KRAJ
30SIECI KULTURY
59ŚWIAT
72OPINIE
76GOSPODARKA
84SPORT
118PODRÓŻE
120NA KONIEC
122Szanowni państwo, drodzy przyjaciele
Przed nami wybory, które zdecydują o przyszłości Polski. Najważniejsze wybory od 1989 r. Obyśmy nigdy nie musieli obserwować, jak Polska i nasze rodziny płacą gorzką cenę pozostania w domu ludzi dobrej woli, a w konsekwencji przegranej obozu propolskiego. W niedzielę 13 października tylko sprawy ostateczne mogą być wymówką dla nieobecności w lokalu wyborczym. W każdym innym przypadku to czyn niewybaczalny. Wybór jest prosty. Z jednej strony kontynuacja pracy nad podniesieniem i rozwojem Polski w każdym obszarze, wartości narodowe, szacunek dla przeszłości, duma z ojczyzny. Z drugiej – przyzwolenie na niewyobrażalne złodziejstwo, dążenie do przerobienia Polaków na tubylców, zerwanie łańcucha pokoleń, pogarda. Warto zważyć konkretny dorobek ostatnich czterech lat i przypomnieć sobie, co działo się z Polską w czasach rządów poprzednich ekip. Nie można też pominąć deklaracji najważniejszych polityków opozycji, otwarcie zapowiadających cofnięcie wszystkich zmian, nowe rozbicie dzielnicowe państwa polskiego, nachalną demoralizację dzieci, zabranie programów prorodzinnych, w tym 500+. Polecam przy okazji porażający tekst Marka Pyzy i Marcina Wikły na ten temat (strony 24– 9). To ostatnia prosta kampanii. Co jeszcze mogą zrobić dobrzy ludzie? Sporo. Dlatego serdecznie zapraszamy do włączenia się do naszego nowego projektu. Gazetka ścienna, którą znajdą państwo na stronach 66 i 67 tego wydania naszego tygodnika, to sposób na dotarcie z wartościami bliskimi naszej wspólnocie do tych, którzy po media niezależne, propolskie z różnych powodów nie sięgają. Może nawet nie wiedzą o ich istnieniu. Gazetkę ścienną należy wypiąć ze środka „Sieci” i wywiesić (przypiąć, przykleić taśmą) w miejscu państwu dostępnym. Może to być: – dzielnicowa, gminna, sołecka tablica informacyjna; – szyba, ściana zaprzyjaźnionego lub własnego sklepu, innego budynku; – płot, ogrodzenie, słup; – jakiekolwiek inne (legalne) miejsce. Gazetkę ścienną można też pobrać z internetu na stronie GazetkaSciennaSieci.pl. Po szybkiej, zajmującej kilka minut rejestracji, otrzymają państwo plik PDF, który należy wydrukować na dwóch kartkach formatu A4 (wystarczy najprostsza drukarka) i też wywiesić. W ten sposób, poświęcając zaledwie 10 minut, możemy wspólnie zrobić dużo dobrego i stworzyć ważną propolską sieć obywatelską. Projekt będzie miał charakter cykliczny, nowe wydania będą się pojawiały regularnie, a osoby zarejestrowane będą o tym każdorazowo informowane. Serdecznie dziękujemy za państwa dobrą wolę, aktywność, patriotyzm!
Michał Karnowski
W tygodniku „Sieci”: Co jest dane, zostanie odebrane
W nowym numerze tygodnika dziennikarze „Sieci” ujawniają, ile stracimy, gdyby władzę przejęła Koalicja Obywatelska. Odbierze bowiem społeczeństwu 500+, programy społeczne i wszystko to, co Polacy zyskali przez ostatnie cztery lata dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W numerze także specjalny dodatek na IV Kongres 590 w Rzeszowie oraz nowość - Gazetka Ścienna na wybory.
W najnowszym numerze ,,Sieci”: Polskę stać na więcej
Niech nam nikt nie zarzuca, że inwestowanie w polskie rodziny, w spójność społeczną, w narodową wspólnotę to rozdawnictwo - mówi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, na łamach tygodnika „Sieci” w rozmowie z Edytą Hołdyńską.
W najnowszym numerze ,,Sieci”: PiS to dziś partia ogólnonarodowa
Do przekonania pozostało 10–12 proc. wyborców. To ta grupa przesądzi o skali zwycięstwa PiS. Co ważne, są to tzw. wyborcy ostatniej chwili. Decydują tuż przed głosowaniem - mówi Jackowi Karnowskiemu prof. Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych w wywiadzie na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.
W nowym numerze „Sieci”: Hokej z patriotycznymi korzeniami
Mamy w klubie takie powiedzenie: „Wszyscy kochają hokej, nie wszyscy o tym wiedzą” - o ambitnych planach rozwoju hokeja na Pomorzu, a także o niezwykłym meczu, który LOTOS PKH Gdańsk rozegra przy współpracy z Muzeum II Wojny Światowej, z Bartoszem Purzyńskim, prezesem gdańskiego klubu, rozmawia Artur Ceyrowski.
„Wszystko, co dane, nie będzie odebrane” – to jedno z najważniejszych haseł Koalicji Obywatelskiej przed wyborami. Dlaczego jednak ktokolwiek miałby w nie uwierzyć?
W najnowszym numerze ,,Sieci”: Koza Nostra, czyli wpadki Trzaskowskiego
Rafał Trzaskowski rządzi Warszawą już prawie rok. Nie był to udany czas dla stolicy. Przedstawiamy więc ranking wpadek prezydenta Warszawy.