Archiwum
Wydanie nr 3/2015 (112)
NA POCZĄTEK
6TEMAT TYGODNIA
16KRAJ
22DODATEK SPECJALNY
47W SIECI KULTURY
53OPINIE
70HISTORIA
80GOSPODARKA
90SPORT
98NA KONIEC
106Początek końca?
Górniczy protest na Śląsku jest nie tylko szansą na ocalenie cennych miejsc pracy w przemyśle, lecz także szansą na głęboką zmianę w całym kraju. Po raz pierwszy od lat widzimy bowiem, że władza PO już nie jest w stanie hipnotyzować Polaków. Po pierwsze, górnicy nie kupują słodkich obietnic i zapewnień. Pamiętają o losie stoczniowców, których też czarowano tylko po to, by eutanazja tej gałęzi przemysłu przebiegła spokojnie. Twardo żądają ocalenia kopalń. Wiedzą, że rządzący umieją kłamać, zwodzić i usypiać. Są czujni. Po drugie, górnicy nie są sami. Wreszcie ruszyła się „Solidarność” świadoma stawki. Bo przecież po siedmiu latach obecnej władzy trudno mieć wątpliwości: wygaszanie polskiego przemysłu to nie skutek, ale cel i strategia tej partii. Zapłatą są stanowiska w Brukseli. Po trzecie, Polacy nie dali się napuścić przeciwko górnikom. Sondaże wskazują na to, że solidaryzujemy się z protestem. Bo wiemy już, że gdy w III RP coś upada, to na zawsze. A nowe miejsca pracy są znacznie gorzej płatne, mniej pewne, najczęściej w supermarketach. Takie, które – inaczej niż górnictwo – nie tworzą łańcuszka zatrudnienia. Nie wiemy, jak skończy się górniczy strajk.Wiemy jednak, że hipnoza już nie działa. Wyraźnie coś pękło.
Jacek Karnowski
Nowe wydanie tygodnika „wSieci”
Jak prezydent Komorowski sprzedawał polskie lasy, kryzys górnictwa, rady dla „frankowiczów” po decyzji Banku Centralnego Szwajcarii, rozmowa z Maciejem Stuhrem,
a także specjalny poradnik onkologiczny „Rak boi się badań”. Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 19 stycznia br.
Jak Komorowski chciał sprzedać polskie lasy
- Polskie lasy miały pójść pod młotek. Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci Żydom odszkodowania za utracone w naszym kraju mienie. Dlaczego ta informacja ukrywana jest przed Polakami? – tajny plan sprzedaży polskich lasów ujawnia na podstawie opublikowanej przez portal WikiLeaks notatki ambasadora USA w Polsce, Marzena Nykiel.
Kocham swój kraj
W najnowszym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, Maciej Stuhr w rozmowie z Magdaleną Czarnecką i Marcinem Fijołkiem, przekonuje, że kocha swój kraj.
Kryzys górnictwa, kryzys państwa
Modernizację naszego górnictwa należałoby zacząć nie od zamykania kopalń i pozbawienia tysięcy ludzi pracy, ale od zmiany (myślenia) elit. Muszą sobie przypomnieć, że nasze bezpieczeństwo energetyczne w znacznej mierze zależy od wydobycia węgla – pisze Krzysztof Wołodźko na łamach tygodnika „wSieci”.
Rak się boi badań. Co jest w pakiecie onkologicznym?
W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” dodatek specjalny – poradnik, w którym czytelnicy znajdą informacje, jak ma wyglądać nowy system pomocy chorym na raka i tzw. pakiet onkologiczny.
Rząd i KNF nie bronią Polaków
W najnowszym wydaniu „wSieci” senator Grzegorz Bierecki, twórca i założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce przedstawia precyzyjny plan na wyjście z pułapki toksycznych kredytów we frankach, zarzucając rządowi, że nie podejmuje działań, by ulżyć losowi Polaków.