„wSieci”: Życie po życiu
Co mówią ludzie, którzy przeżyli własną śmierć, dokąd trafimy po śmierci? O niebie, czyśćcu i piekle. Nowy numer tygodnika w kioskach od poniedziałku.
W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: życie po życiu – co mówią ludzie, którzy przeżyli własną śmierć, dokąd trafimy po śmierci - o niebie, czyśćcu i piekle, echa politycznego trzęsienia ziemi wywołanego wypowiedzią i zachowaniem Radka Sikorskiego, czy lider Kabaretu Moralnego Niepokoju zmieni się w Grzegorza Schetynę, by spiskować przeciw Ewie Kopacz oraz rozmowa z Robertem Litzą Friedrichem, twórcą Arki Noego, która w tym roku świętuje 15-lecie. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 27 października.
Życie po życiu – co mówią ludzie, którzy przeżyli własną śmierć. Przed dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami tygodnik „wSieci” proponuje chwilę refleksji nad życiem i śmiercią. Maja Narbutt opowiada historie ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną – wrócili, by opowiedzieć, jak jest „po tamtej stronie”.
- Mimo wszystkich różnic w relacjach jeden element jest identyczny: wszystkie osoby, które przeżyły śmierć kliniczną, mówią o doznaniu jasności, ciepła i wszechogarniającej miłości – pisze autorka.
- Wieczne szczęście w Królestwie Niebieskim przekracza wszelką zdolność ludzkiego wyrazu. Piszą o tym jednomyślnie wszyscy mistycy chrześcijańscy, którzy otrzymali dar wglądu w drugą stronę rzeczywistości. Już św. Paweł Apostoł, który był przecież błyskotliwym erudytą, po tym jak został „porwany do siódmego nieba”, napisał jedynie, że „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy go miłują – wyjaśnia Grzegorz Górny w tekście „Dokąd trafimy po śmierci”.
W tygodniku również echa politycznego trzęsienia ziemi wywołanego wypowiedzią i zachowaniem Radosława Sikorskiego. – Dla opinii publicznej sama opowieść jest kluczowym dowodem przed sądem historii. Bo takiej historie może wymyślić tylko szaleniec. A Sikorski to bystry, choć zarozumiały polityk. Nie ma w nim nic z wariata. Trudno też pomylić taką historię z jakąś inną. Czy gdyby komuś z nas zaproponowano udział w atomowym ataku na Warszawę, nawet po latach nie potrafiłby odtworzyć z detalami konwersacji? – analizuje Piotr Zaremba, pytając, dlaczego Donald Tusk milczał i milczy po otrzymaniu szalonej propozycji Putina.
O rozmowie Tusk-Putin pisze też Stanisław Janecki, a także mówi o niej w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi, poseł PiS prof. Krzysztof Szczerski. – Myślę, że takie słowa padły. W tej czy innej formie, ale padły. To był rodzaj testu. Kiedy i gdzie miało to miejsce, w Moskwie, Bukareszcie czy na Westerplatte, to kwestia historyczna. Choć oczywiście fakt, że tak trudno to rządzącym prosto wyjaśnić, wiele mówi o stanie państwa i obozu władzy – mówi braciom Karnowskim, prof. Szczerski.
Czy Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego zmieni się w Grzegorza Schetynę, by spiskować przeciw Ewie Kopacz – próbuje się dowiedzieć Robert Mazurek w rozmowie z kabaretowym premierem.
Czy propagowanie homoseksualizmu i nakłanianie widzów do zmiany prawa w kwestii legalizacji związków homoseksualnych mieści się w ramach misji publicznego nadawcy? – pyta Marzena Nykiel w związku z emisją lesbijskiego spotu w TVP.
Krzysztof Feusette przygląda się sprężynie, czyli nowemu logo Polski, zadając wraz z internautami pytanie, czy ktoś widział logo Francji, Niemiec lub Stanów Zjednoczonych.
Dorota Łosiewicz rozmawia z Robertem „Litzą” Friedrichem, twórcą Arki Noego, liderem Luxtorpedy, muzykiem takich zespołów jak Acid Drinkers, KnŻ, 2Tm2,3. – W potopie sytuacji pojawiła się myśl, żeby zbudować tratwę, która pozwoli nam przetrwać i dzięki której będziemy mieli co włożyć do garnka, a jednocześnie będziemy mogli funkcjonować normalnie jako rodzina. W wtedy zaświtał mi pomysł: może ktoś to wyda. Pojeździłem więc z Arkowym materiałem po Warszawie, ale zamykano mi drzwi przed nosem. Wszędzie słyszałem mniej więcej to samo: „To się nie nadaje do wydania, gromada dzieci wrzeszczy coś o Panu Bogu, to jest słabe”. Moja żona Dobrochna stwierdziła wtedy, że powinniśmy to wydać sami – opowiada „Litza” o wydaniu pierwszego albumu Arki Noego, zespołu, który sprzedał 7 milionów płyt i w tym roku świętuje 15-lecie.
Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 27 października, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html